Kliniczne Centrum Ginekologii, Położnictwa i Neonatologii w Opolu wznowiło możliwość dostarczania mleka kobiecego przez mamy dzieci hospitalizowanych na Pododdziale Patologii Noworodków. – Rodzice mogą również otrzymać od nas  zdjęcia swojego dziecka – zapowiada Iwona Nawrot–Szczepanik, rzecznik prasowy „Klinicznego Centrum”.

– Ze względu na stan epidemii, wynikające z niego zagrożenie zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2  oraz konieczność zachowania środków bezpieczeństwa w szpitalu nadal obowiązuje zakaz odwiedzin dotyczący zarówno noworodków, jak i dorosłych –  informuje Iwona Nawrot-Szczepanik.

CZYTAJ: Pełna mobilizacja w szpitalach. Pomagajmy i okazujmy wsparcie naszym medykom!

–  Pobyt dzieci w szpitalu to dla rodziców bardzo trudne chwile, dlatego staramy się złagodzić rozłąkę. Wznowiliśmy zatem możliwość dostarczania mleka kobiecego przez mamy dzieci przebywających na Pododdziale Patologii Noworodków, proponujemy również wykonywanie i przesyłanie rodzicom zdjęć ich dzieci.

Jak to zrobić? W przypadku dostarczania mleka kobiecego m.in. pokarm powinien być odciągany, przechowywany i transportowany zgodnie z „Instrukcją odciągania, przechowywania i dostarczania pokarmu do KCGPiN w Opolu” opublikowaną TUTAJ.

Butelki muszą być dokładnie opisane i wcześniej pobrane z „Klinicznego Centrum”.

– Pokarm przyjmujemy w konkretnych dniach i godzinach (poniedziałek – piątek w godz.7.00 -8.00, 13.00-14.00), przed podaniem go dziecku mleko poddawane jest procesowi pasteryzacji – mówi pani rzecznik.

Jak zdobyć fotkę małego pacjenta?

Zdjęcia noworodków przebywających na Pododdziale Patologii Noworodków będą wykonywane tylko na podstawie pisemnego wniosku rodzica lub opiekuna prawnego dziecka.

CZYTAJ: Miasto przekazało USK maszynę do wykrywania koronawirusa

– Po ich wykonaniu dziecku, nie rzadziej niż raz na 7 dni, będą wysyłane rodzicom drogą elektroniczną. Wnioski można pobrać m.in. z naszej strony internetowej – informuje.

Wnioski dostępne są w punkcie informacyjnym na parterze szpitala oraz TUTAJ.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.