Wśród 285 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych 10 jest z województwa opolskiego. Do 26 zwiększyła się liczba zgonów z tytułu Covid-19 na Opolszczyźnie. Zmarli: 70 letni mężczyzna, hospitalizowany w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu oraz 61-letnia kobieta, która także była leczona w tej placówce.

Nowe przypadki zakażenia w województwie opolskim:

Opole

W stolicy województwa wirus potwierdzono u dwóch mężczyzn – jeden w wieku senioralnym, drugi w sile wieku. Obaj są w dobrym stanie, przebywają w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Pow. oleski

Kolejne 4 przypadki. To kilkuletnia dziewczynka i chłopiec. Ich stan jest dobry, przebywają w kwarantannie domowej. Zakazili się lokalnie. A także dwoje mieszkańców powiatu oleskiego w wieku senioralnym. Ich stan jest dobry, leczeni na Oddziale Zakaźnym Szpitala Woj. w Opolu. Transmisja lokalna.

Pow. opolski

Kobieta w wieku senioralnym. Jej stan jest dobry, hospitalizowana na Oddziale Zakaźnym Szpitala Wojewódzkiego w Opolu. Transmisja lokalna.

Pow. nyski

Kobieta w sile wieku. Stan dobry, przebywa w kwarantannie domowej. Transmisja lokalna.

Pow. strzelecki

Kobieta w średnim wieku. Przebywa w kwarantannie domowej, jej stan jest dobry. Transmisja lokalna.

Pow. namysłowski

Koronawirusa potwierdzono także u mężczyzny w wieku senioralnym z pow. namysłowskiego. Stan dobry, hospitalizowany w szpitalu jednoimiennym w Kędzierzynie-Koźlu. Transmisja lokalna.

Łącznie od początku epidemii w woj.opolskim potwierdzono 374 przypadki

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą:27.04.2020 Dziś w kraju zmarło 27 osób zakażonych koronawirusem – dwie na Opolszczyźnie

71 osób z woj. dolnośląskiego,
42 osób z woj. śląskiego,
36 osób z woj. wielkopolskiego
35 osób z woj. łódzkiego,
28 osób z woj. mazowieckiego,
20 osób z woj. małopolskiego,
15 osób z woj. zachodniopomorskiego,
11 osób z woj. pomorskiego,
5 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
4 osób z woj. podlaskiego.
3 osób z woj. świętokrzyskiego.
3 osób z woj. podkarpackiego.
2 osób z woj. lubelskiego.

 

Informujemy o śmierci 27 osób zakażonych koronawirusem 85-letniej kobiety i 46-letniego mężczyzny w Tychach, 76-letniej kobiety w Gliwicach oraz 89-letniej kobiety i 78-letniego mężczyzny w Łańcucie, 92 i 78-letniej kobiety oraz 77-letniego mężczyzny w Poznaniu, 81 i 84-letniej kobiety w Wolicy, 80-letniego mężczyzny w Raciborzu, 70-letniego mężczyzny i 61-letniej kobiety w Kędzierzynie-Koźlu, 68 i 86-letniego męzczyzny w Krakowie, 76-letniego męzczyzny i 95-letniej kobiety w Gdańsku, 90-letniego mężczyzny w Biłgoraju, 89-letniego mężczyzny w Bystrej, czterech mężczyzn: 56, 81, 93 i 70-ltniego oraz 75-letniej kobiety w Warszawie, 90-letniej kobiety w Siedlcach, 88 i 83-letniej kobiety w Radomiu. Większość osób miały choroby współistniejące.

➡️ Liczba zakażonych koronawirusem: 1️⃣1️⃣ 9️⃣0️⃣2️⃣/562 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

27.04.2020 Dziś w kraju zmarło 27 osób zakażonych koronawirusem – dwie na Opolszczyźnie

27.04.2020 Dziś w kraju zmarło 27 osób zakażonych koronawirusem – dwie na Opolszczyźnie 27.04.2020 Dziś w kraju zmarło 27 osób zakażonych koronawirusem – dwie na Opolszczyźnie

Obraz Smim Bipi z Pixabay 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.