Tomasz Siemoniak, koordynator służb specjalnych, minister spraw wewnętrznych i poseł Ziemi Opolskiej podczas specjalnej konferencji prasowej na słynnych schodkach przed Miejską Biblioteka Publiczną poparł dziś kandydaturę marszałka województwa opolskiego Andrzeja Buły do Parlamentu Europejskiego. Mówił także o powrocie delegatury ABW do Opola.

– Dziękuję, że mogę się tutaj dziś w takim gronie się spotkać i bardzo mocno wyrazić swoje poparcie dla marszałka Andrzeja Buły w wyborach do Parlamentu Europejskiego – mówił szef MSWiA Tomasz Siemoniak.  – Myślę, że Opolszczyzna bardzo chce mieć swojego reprezentanta w Brukseli. Nie ma lepszego kandydata na to stanowisko niż Andrzej Buła. Przejechaliśmy tutaj region wzdłuż i wszerz przy okazji kampanii wyborczej i mogłem się przekonać, że wszędzie go znają, że wszędzie zrobił wiele dobrego, zna problemy ludzi Bardzo gorąco go wspieram. Chcemy wspólnie zadbać o sprawy bezpieczeństwa narodowe, żeby Unia zmierzyła się z tą sytuacją, przed którą Polska stoi. Potrzebni sa ludzie z takim doświadczeniem jak Andrzej Buła. Tutaj bardzo silna jest jego kandydatura daje gwarancję tego że sprawy bezpieczeństwa, ale także interesy regionu będą godnie w Brukseli reprezentowane – mówił Tomasz Siemoniak.

– 1 lipca do Opola wraca delegatura Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego – zapowiedział Siemoniak. – Wszystko jest gotowe. Niezrozumiała decyzja premier Szydło z 2017 roku, likwidacja delegatur, ograniczenie działalności ABW, potem brak korekty tej decyzji w 2022 roku po wybuchu wojny, ale chcę mieszkańców województwa opolskiego zapewnić – od 1 lipca – wszystko jest gotowe, wszystko jest przygotowane. Będziemy wzmacniać Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego kierując więcej pieniędzy, i tutaj też w Opolskiem wszyscy będą mogli to odczuć – powiedział minister Siemoniak.

– Ja również w sferze bezpieczeństwa zwracam uwagę przede wszystkim na bezpieczeństwo mieszkańców regionu w wymiarze bardzo osobistym. – potwierdził kandydat do Parlamentu Europejskiego Andrzej Buła. – Ostatnio słyszymy jak dużo złego działo się w Ministerstwie Sprawiedliwości, niedobrego dla naszego bezpieczeństwa. Chcieli złamać nasze relacje społeczne, rozedrgać społeczeństwo, abyśmy byli nieprzyzwoicie zależni od polityków PiS – mówił Buła. – Tymczasem poczucie bezpieczeństwa to jest opieka zdrowotna i społeczna, przyszłość każdego z nas jeśli chodzi o miejsce pracy. Jeśli te wymiary bezpieczeństwa będziemy odczuwać w praktyce, to inaczej będziemy patrzeć na to, że w Europie chcemy szukać sojuszników, chcemy szukać ludzi podobnie myślących, chcemy budować z państwami europejskimi systemy, które nas przed czymś ochronią, zabezpieczą. Wyjście naszych potrzeb prywatnych w sferze bezpieczeństwa w kierunku spraw globalnych nie jest oderwane od rzeczywistości. Bardzo dziękuję za wsparcie. Jest nas tu dziś wielu, a to pokazuje, że polityka to gra drużynowa, a w drużynie tkwi wielka siła – mówił marszałek województwa opolskiego, Andrzej Buła.

Wojewoda Monika Jurek również wspierając kandydaturę Andrzeja Buły zwróciła uwagę na liczebność naszego regionu. Jest nas mniej niż wyborców w województwie dolnośląskim. Dlatego tak ważna jest frekwencja w zbliżających się wyborach.

– Nikt z nas tutaj stojących nie ma chyba watpliwości, ze Andzrej Buła jest najlepszym kandydatem Opolszczyznt do Parlamentu Europejskiego. Dlatego idźmy licznie do wyborów, bo więcej taka okazja może się nam nie trafić – apelowała Monika Jurek.

Tomasz Siemoniak wspiera Andrzeja Bułę

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.