Radni powiatu opolskiego jednogłośnie przyznali pomoc w wysokości 50 tys. zł dla gminy Dąbrowa. Pieniądze mają być przeznaczone na usuwanie skutków pożaru nielegalnego składowiska odpadów.

– Gmina znalazła się w bardzo trudnej sytuacji w związku z tym pożarem – mówił starosta opolski, Henryk Lakwa. Dąbrowski pożar gasiło 35 zastępów straży pożarnej. Pożar wybuchł 8 lipca ok. godz. 23:00. Gaszenie ognia trwało wiele godzin, a dogaszanie kilka dni. Na miejsce sprowadzono ciężki sprzęt. Zapach dymu czuć było także w Opolu. Spaliły się magazyny. Pozostały jedynie ściany zewnętrzne budynków. Nikt nie został ranny.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Okręgowa w Opolu. Jak poinformował jej rzecznik, Stanisław Bar, śmieci podpalono umyślnie, a źródła ognia obecne były w kilku miejscach jednocześnie.

Do tej pory w tej sprawie zatrzymano 39-letniego mężczyznę i 56-letnią kobietę. Oboje są mieszkańcami powiatu opolskiego.

Usuwanie skutków pożaru będzie kosztować minimum 150 tys. zł.

Powiatowi radni podczas wtorkowej sesji nie mieli wątpliwości. – W takiej sytuacji musimy pomóc – stwierdzili jednogłośnie.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.