Aleja Gwiazd Polskiej Piosenki na opolskim Rynku wydłużyła się dziś o kolejne nazwiska twórców znanych z festiwalu polskiej piosenki. Swoje gwiazdy odsłonili członkowie zespołu IRA, Golec uOrkiestra i Bogdan Olewicz. 

W ramach wydarzeń okołofestiwalowych przybyło dziś nazwisk w Alei Gwiazd Polskiej Piosenki w Opolu. W samo południe, jako pierwsi swoją gwiazdę odsłonili członkowie zespołu IRA. Po nich do opolskich gwiazd dołączyli bracia Golcowie.

Swoją gwiazdę odsłonił też legendarny autor tekstów piosenek i dziennikarz – Bogdan Olewicz.  To on jest autorem takich hitów, jak „Autobiografia”, „Nie płacz Ewka”, „Niewiele ci mogę dać” czy „Idź precz”. Współpracował m. in. z zespołami Perfect,  Universe, Lady Pank, czy Budka Suflera. A także z Anną Jantar, Urszulą i Zbigniewem Hołdysem.

O oprawę muzyczną i specjalne aranżacje utworów wyróżnionych artystów zadbał niezawodny Chór Politechniki Opolskiej pod batutą Ludmiły Wocial – Zawadzkiej.

niedzielę o godz. 12.00 swoją gwiazdę na Rynku w Opolu odsłoni zespół Partita, a o godz. 13.00 – Krzysztof „Jary” Jaryczewski z zespołu Oddział Zamknięty.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze