Z okazji 20-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej w Studenckim Centrum Kultury w Opolu odbył się konkurs wiedzy o UE. W środę, 22 maja, 60 studentów zmierzyło się z testem, a 6 z nich zdobyło atrakcyjne nagrody.

Ideą konkursu było poszerzenie wiedzy studentów na temat Unii Europejskiej. Sprzyjała temu niedawno obchodzona 20. rocznica wstąpienia Polski do UE. Studenci, którzy wcześniej wyrazili chęć uczestnictwa w konkursie, mogli nie tylko się sprawdzić i poszerzyć swoją wiedzę, ale także zdobyć nagrody.

– Konkurs wiedzy o Unii Europejskiej jest kierowany do wszystkich studentów uczelni województwa opolskiego. Składa się on z dwóch etapów: eliminacji i finału. Podczas pierwszego z nich studenci przez 40 minut rozwiązują test jednokrotnego wyboru – mówiła Agnieszka Dudek, zastępczyni przewodniczącego Koła Naukowego TEAL – The European and American UO. – Z kolei do finału kwalifikuje się 5 najlepszych zespołów, które uzyskały największą liczbę punktów z testu. Finał ma formę teleturnieju, gdzie studenci odpowiadają w zespołach na pytania. Ten konkurs ma poszerzać wiedzę o UE, a ponadto mamy wyjątkowy rok – 20-lecie Polski u Unii Europejskiej – więc chcemy razem świętować tę rocznicę.

W konkursie uczestniczyło 60 studentów, w tym 30 duetów. Zwycięzcy tej rywalizacji otrzymali nagrody pieniężne: 1 miejsce – 2 x 1200 zł, 2. miejsce – 2 x 800 zł i 3. miejsce –2 x 500 zł.

Wyniki konkursu: 

1. miejsce: Natalia Placek i Jan Ciupka
2. miejsce: Kinga Burda i Weronika Palus
3. miejsce: Julia Bednarska i Arkadiusz Cheda

– Jestem ogromnie dumna z tego przedsięwzięcia i z tylu chętnych studentów, którzy biorą w nim udział. Jest to  ważne z okazji 20-lecia Polski w Unii Europejskiej oraz z punktu widzenia tego, że przed nami wybory do Parlamentu Europejskiego – mówiła prof. Joanna Ryszka, opiekunka Koła Naukowego TEAL – The European and American Law, wieloletnia pracowniczka Instytutu Nauk Prawnych Uniwersytetu Opolskiego. – Pokazuje to, że młodzi ludzie, którzy będą mogli zadecydować, poszerzają wiedzę i będą wiedzieli, w jaki sposób wykorzystać ją później w praktyce. Chociaż ten czas jest szczególny dla studentów, bo obchodzą swoje święto, to jednak młodzież potrafi łączyć i świętowanie, i zdobywanie wiedzy.

Konkurs został zorganizowany przez Koło Naukowe TEAL – The European and American Law Uniwersytetu Opolskiego w ramach projektu „20 lat razem w UE – europejskie Opole” i współfinansowany ze środków finansowych Samorządu Województwa Opolskiego.

Portal informacyjny i miesięcznik Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.