Mnóstwo atrakcji z okazji obchodów 800-lecia Starych Siołkowic i 140-lecia siołkowickiej jednostki OSP! Występy artystyczne, zabawy i animacje dla dzieci, strefa gastronomiczna i wiele innych rozrywek, a to wszystko w sobotę (1 lipca) na boisku LKS Stare Siołkowice. 

Jubileuszowe obchody rozpoczęła uroczysta Msza Św. w kościele p.w. Św. Michała Archanioła w Starych Siołkowicach. O godz. 10:00 parafianie wspólnie dziękowali za możliwość przeżywania jubileuszów, prosząc o błogosławieństwo Boże na dalsze lata i opiekę Pana dla wszystkich mieszkańców wsi.

Później, o godz. 11:00, odbył się oficjalny przemarsz i apel na placu przed siołkowicką jednostką OSP. Wyczekiwana biesiada rozpoczęła się zaś o godz. 13:30 na boisku LKS Stare Siołkowice. To tam mieszkańcy już na dobre zaczęli świętowanie, przy licznych atrakcjach i zabawach.

Czekały m.in.: różnorodne występy artystyczne przygotowane zarówno przez dzieci, jak i dorosłych, strefa animacji i zabaw dla najmłodszych, dmuchańce, bańki mydlane oraz bogato wyposażona strefa gastronomiczna. Dodatkowo wydzielono specjalne miejsce, gdzie znajdowała się wystawa historyczna miejscowości. Składała się ze zdjęć, map, dokumentów i wspomnień mieszkańców Starych Siołkowic, które wytworzyły się podczas wspólnie przeżytych lat, a także podczas życia przodków i bliskich mieszkających w Siołkowicach.

@opowiecie.info Mnóstwo atrakcji z okazji obchodów 800-lecia Starych Siołkowic i 140-lecia siołkowickiej jednostki OSP! Występy artystyczne, zabawny dla dzieci, strefa gastronomiczna i wiele innych rozrywek, a to wszystko 1 lipca na boisku LKS Stare Siołkowice. 🎂💐 #zabawa #fun #osp #impreza #jubileusz #imprezanacałego #lato #summer #summervibes ♬ Dance Party Music

– Od stycznia, co miesiąc, zbierał się jubileuszowy komitet organizacyjny, w skład którego wchodzili przedstawiciele organizacji formalnych, a także nieformalnych działających w naszej miejscowości. Później regularność spotkań zawęziliśmy do dwóch tygodni, bo im bliżej jubileuszu, tym więcej pracy i konkretów do zorganizowania pojawiało się na horyzoncie – mówiła Anna Nawrot, prezeska Stowarzyszenia Nasza Wieś Stare Siołkowice. – Za nami pół roku bardzo intensywnej i wyczerpującej pracy, i mamy nadzieję, że jako sołectwu udało nam się przygotować wydarzenie, podczas którego wszyscy mieszkańcy będą się dobrze bawić. Takie wydarzenie jest możliwe do zrealizowania tylko dzięki temu, że mamy tu, w sołectwie, fantastycznych ludzi i to jest dla mnie prawdziwym wyróżnieniem, że mogę z takimi ludźmi współpracować.

Z okazji jubileuszu czekała także atrakcja, której nie warto było przegapić. Do Starych Siołkowic przyjechał „Skansenowy Rajd Traktorowy”, którego wystawa była dostępna dla odwiedzających siołkowickie boisko. Gwiazdą wieczoru byli Dominika&Janusz Żyłka, a zaraz po ich występie rozpoczęła się zabawa taneczna z Zespołem Muzycznym Demetris.

W ramach obchodów jubileuszu niektóre z ulic Starych Siołkowic zyskały wyjątkowy wygląd, a to za sprawą świątecznego wystroju ogrodzeń i podwórek. Motywem przewodnim ozdób była wiklina, ceramika, a także drewno i kwiaty. Mieszkańcy udekorowali swoje posesje wiklinowymi koszami, garnkami czy też drewnianymi skrzynkami. Wszystko to było idealnym dopełnieniem jubileuszowego świętowania.

Na wydarzenie zaprosili: gmina Popielów, sołectwo Stare Siołkowice, Stowarzyszenie Nasza Wieś Stare Siołkowice oraz OSP Stare Siołkowice.

Wydarzenie współfinansowane ze środków ze środków Samorządu Województwa Opolskiego w ramach zadania pn. „800 lat Starych Siołkowic – z przeszłości w przyszłość Opolszczyzny”.

800-lecie Starych Siołkowic. Jubileuszowa impreza w pełnym wydaniu [GALERIA]

Przeczytaj także:

OSP Stare Siołkowice otworzyła strażackie drzwi z okazji 140-lecia jednostki [GALERIA]

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.