„Afrykańskie rytmy” – Goście z Gwinei w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim     Dzieci z Publicznego Przedszkola w Dobrzeniu Wielkim w czas ferii weszły w gorących rytmach afrykańskich bębnów. Pani Joanna – mama Mai zaprosiła do przedszkola wspaniałych gości z Afryki. To grupa mistrzów gry na bębnach djembe i dun – dun. Mieliśmy okazję usłyszeć brzmienie afrykańskich rytmów, poznać budowę i przeznaczenie bębna djembe.„Afrykańskie rytmy” – Goście z Gwinei w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim        Mistrz djembe z Gwinei Mansa Camio z rodziną czyli synem Abdoulaye Camara, najmłodszym synem Ibrahim Laye oraz córką Sitan Camara odwiedzą nasz kraj po raz trzeci abyśmy mieli okazję poznać korzenie gry na bębnach djembe i dun-dun oraz pieśni etniczne z plemienia Malinke w wiosce Baro w środkowo wschodniej Gwinei (region Gberedou).
      Tym razem po raz pierwszy w Polsce odbędą się też warsztaty tańców tradycyjnie wykonywanych w wiosce Baro które poprowadzi rodzeństwo Sitan i Abdoulaye Camara. https://www.facebook.com/events/1661676860798923/
      Mansa Camio Camara jest szamanem i największym mistrzem tradycyjnego wiejskiego stylu gry na djembe i bębnach dun-dun. Gra na nich od 4 roku życia. Jego celem jest zachowanie a także szerzenie tradycyjnej kultury ludu Malinke. Od 1994 roku regularnie jeździ do Europy, gdzie naucza i koncertuje. Jest założycielem rodzinnej grupy perkusyjnej Sofoli, która gra na miejscowych uroczystościach a także na europejskich festiwalach muzyki świata. (Źródło https://www.facebook.com/events/393148054364114/). „Afrykańskie rytmy” – Goście z Gwinei w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim      Dzieci były zachwycone grą na bębnach. Bardzo szybko powstały wspaniałe interakcje najmłodszej widowni z artystami. Przedszkolaki zostały zaproszone do wspólnego tańca i zabawy w rytmie bębnów. Była to eksplozja radości.

Dziękujemy !!!!!

                                                                Ewa Holeksa – nauczycielka PP w Dobrzeniu Wielkim

„Afrykańskie rytmy” – Goście z Gwinei w Publicznym Przedszkolu w Dobrzeniu Wielkim

Zdjęcia:Ewa Holeksa

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie