Zebranie wiejskie w Dobrzeniu Wielkim bez wójta Wróbla

Na zebraniu wiejskim w Dobrzeniu Wielkim nie pojawił się wójt Henryk Wróbel, który w tym czasie był w Opolu na mediacjach. Jak zakończyły się mediacje w stolicy województwa − nie wiadomo. Wiadomo natomiast, że Trybunał Konstytucyjny umorzył postępowanie dotyczące powiększenia Opola.

– To pokazuje, jak wygląda sytuacja w naszym kraju – padło z mównicy.
Zebranie wiejskie w Dobrzeniu Wielkim bez wójta WróblaSytuacja ta została porównana do reformy oświaty, bo w jednym i drugim wypadku władza wykazuje się brakiem szacunku wobec obywateli, których obiecano słuchać. Nie zabrakło także nawiązania do projektu powiększenia Warszawy. Może konieczne będzie zawiązanie współpracy z mieszkańcami gmin, którym "grozi" włączenie do stolicy.

Poruszono także kwestię nowych dokumentów. Okazało się, że przy wyrabianiu dowodu osobistego mieszkańcy przyłączonych miejscowości muszą we wniosku wpisać Opole jako miejsce urodzenia, chociaż urodzili się np. w Czarnowąsach. Informacja ta spotkała się ze sporym oburzeniem. Apelowano, aby mimo wszystko podawać prawdziwe miejsce urodzenia.

W oczekiwaniu na wynik mediacji nie podjęto żadnych decyzji. Jednak ich niepowodzenie, w połączeniu z niesprawidliwym- zdaniem mieszkańców i Rzecznika Praw Obywatelskich – orzeczeniem Trybunału Konstytucyjnego może spowodować powrót do protestu głodowego.
 

Zebranie wiejskie w Dobrzeniu Wielkim bez wójta Wróbla

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie