…najpierw miał grozić kierowcy, a potem uszkodzić jego samochód. Do tego zdarzenia doszło dzisiaj około 9:00 w rejonie ulicy Wschodniej” – czytamy w komunikacie opolskie policji. Kierowcą był poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński.

Odpowiedzialnością polityczną za to wydarzenie poseł Witold Zembaczyński obarcza PiS i Pawła Kukiza.

– W mojej ocenie to oni nakręcili spiralę, która sprawiła, że człowiek, który dzisiaj zdewastował mój samochód, najpierw groził mi odebraniem życia i spaleniem samochodu bo nabrał odwagi dzięki nim. To oni w kooperacji z telewizja publiczną wpłynęli na jego umysł w ten sposób, że zaczął swój atak na mnie od słów: „Widziałem cię w telewizji z Kukizem. W związku z tym cię zaje***, a potem spalę ci samochód”.  Próbowałem tego człowieka uspokoić, ale na próżno. Poszliśmy na kilkanaście – kilkadziesiąt minut rozdawać gazetki na targowisku i po to, żeby rozmawiać z ludźmi. Widzieliśmy wówczas jak ten człowiek jeździ na rowerze z jeszcze drugą osobą i jak kolokwialnie mówiąc nas „obczaja”. Gdy wróciliśmy do busa okazało się, że jest w nim wybita przednia szyba – więc swoją groźbę spełnił.

Zembaczyński uważa, że została przekroczona granica tolerancji na przyzwolenie na agresję fizyczną.

– Dzieje się to w oparciu o działalność PiS i Pawła Kukiza, który zamiast odpowiedzieć merytorycznie na moje wątpliwości wokół siedziby jego fundacji, zamiast odpowiedzieć merytorycznie w jaki sposób są przechowywane w tej siedzibie, która przypomina „słup” dokumenty tej fundacji i czy w ogóle możemy je zobaczyć – odpowiedział atakiem na moja rodzinę.

To, zdaniem Zembaczyńskiego, budzi bezpośrednie skojarzenia z tragedią rodziny Magdy Filiks, czy z Pawłem Adamowiczem.

– To osoby pod wpływem kłamstw rządowej telewizji i pod wpływem rozpętanego frontu nienawiści do opozycji podejmują takie kroki. Mieliśmy już tego przykłady i temu trzeba powiedzieć stop! To jest wojna polsko-polska, którą rozpętało PiS od czasów katastrofy smoleńskiej i skutecznie ją uprawia.

Mateusz Tomaszewski, social media manager posła Witolda Zembaczyńskiego potwierdza sekwencję wydarzeń. Dodaje także , że wezwali policje, która zachowała się, jego zdaniem bardzo profesjonalnie – Znaleźli nawet kamień, którym wybito szybę.

Policja ze swej strony dała od razu komunikat o poszukiwaniu sprawcy, ze zdjęciem, które pozyskano z samochodowej kamerki posła Zembaczyńskiego:

Policjanci z Opola proszą o pomoc w ustaleniu tożsamości mężczyzny, który najpierw miał grozić kierowcy, a potem uszkodzić jego samochód. Do tego zdarzenia doszło dzisiaj około 9:00 w rejonie ulicy Wschodniej.
Zapewniamy o zachowaniu tajemnicy, co do osoby informującej. Jeśli rozpoznajesz mężczyznę, zadzwoń na nr. 478612545

Atak na posła opozycji w Opolu

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.