„Firma LUZ może nadal kursować między Opolem a Kluczborkiem, ale nagle pozostawiła pasażerów bez transportu” – zaripostował członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza. – Nie wydarzyło się nic uzasadniającego zaprzestanie kursowania – dodał. – Jest zobowiązana do wznowienia kursów.

Zaczęło się od komunikatu na stronie internetowej Komercyjnych Linii Autobusowych LUZ sp. z o.o.Awanturka o LUZ

Media czekają na takie okazje – szczególnie te, które z założenia powołane są po to, by dokładać Marszałkowi i samorządom, czyli gazeta Orlenu. W redakcji poczuli krew…Awanturka o LUZ

Krew okazała się lepką podróbką, na którą złapały się niektóre media. –  Sprawdziłem na stronie  firmy LUZ i zobaczyłem, że informacja o zaprzestaniu kursowania od poniedziałku rano pojawiła się o 16:25 w niedzielę. Pasażerowie zostali pozbawieni możliwości kursowania bez uprzedzenia. Z całą odpowiedzialnością stwierdzam, że nie było ku temu jakichkolwiek przesłanek – przekonywał dzisiaj na konferencji prasowej wicemarszałek Ogłaza.

Jak tłumaczył: firmie LUZ przysługuje złożenie odwołania od decyzji urzędników, ale tego nie zrobiła.  Przypomniał, że przystanków na ulicy Duboisa nie ma już od początku roku i dotychczas LUZ nic sobie z tego nie robił. Likwidacja tych przystanków spowodowała, że wszyscy przewoźnicy musieli zwrócić się o zgodę na zmianę, ale firma LUZ chciała zmienić też rozkład jazdy i stąd negatywna decyzja starosty kluczborskiego. Zdaniem mediów miała ona wynikać z uwagi konkurencję jaką  LUZ robi kluczborskiemu PKS, które jest własnością powiatu.

 

Obraz Michele Caballero Siamitras Kassube z Pixabay

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.