Podczas gali uhonorowano kobiety, które zaistniały i zostały zauważone w różnych dziedzinach życia: kulturze, nauce, sporcie, biznesie, działalności społecznej, samorządowej. Z powodzeniem prowadzą własne świetnie rozwijające się firmy, odnoszą sukcesy w życiu osobistym i społecznym oraz mają ogromny wpływ na rozwój zawodowy i społeczny.

A i tak nagrodę specjalną odebrał mężczyzna…

– Panie marszałku, przyznana nagroda Ambasadora Kobiet Sukcesu to uznanie dla pańskiej postawy wobec kobiet, której wyrazem jest między innymi wspieranie przedsiębiorczości i różnorodnych inicjatyw kobiet oraz zainicjowana przez pana kampania społeczna „Opolska Mama Ma Moc” angażująca środowiska kobiece w sprawy regionu – mówiła wręczając nagrodę specjalną marszałkowi województwa opolskiego Andrzejowi Bule Lilianna Łuczkiewicz, prezeska stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu.

Stowarzyszenie zorganizowało konkurs „Opolska kobieta Sukcesu 2020” w czterech Kategoriach:
– biznes w skali makro
– biznes w skali mikro
– kultura i sztuka
– aktywność społeczna
W każdej kategorii było po 5 nominacji, które zostały poddane ocenie formalnej i merytorycznej, a następnie na posiedzeniu jury w wyniku głosowania jawnego spośród laureatek wyłonione zostały zwyciężczynie.

Skład Jury
1. Katarzyna Oborska – Marciniak – rzecznik prezydenta Arkadiusza Wiśniewskiego
2. Marta Wolna – V-ce Prezes Stowarzyszenia ” Opolskie Lamy”
3. Jarosław Wasik – dyrektor Muzeum Piosenki w Opolu
4. Szymona Ogłaza – Członek Zarządu Województwa Opolskiego
5. dr Jerzy Bar – wykładowca Politechniki Opolskiej, biznesmen, właściciel Pałacu Sulisław
6. Lilianna Łuczkiewicz – Prezes Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu
7. Małgorzata Augustyn-Surowiec – wiceprezes Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu
8. Agnieszka Rybka – wiceprezes ds. marketingu Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu
9. Ewa Kosowska – Korniak – wiceprezes ds.PR, Stowarzyszenia Opolskie Kobiety Sukcesu

Tytuł „Kobieta Sukcesu Roku 2020″ w kategorii: biznes w skali makro otrzymała Beata Menzel właścicielka firmy Prosperita.

O Beacie Menzel
Beata Menzel jest właścicielką biur rachunkowych Prosperita, które działają w trzech miastach: Kędzierzynie-Koźlu, Gogolinie i Gliwicach. Biura Świadczą usługi dla ponad 300 podmiotów gospodarczych krajowych i z kapitałem zagranicznym. Pani Beata zarządza ponad 27 osobowym personelem, a swój kapitał zbudowała w zaledwie 3 lata.

Beata Menzel, Agata Łanica i Małgorzata Adamska, Sandra Murzicz i Magdalena Mika – Opolskimi Kobietami Sukcesu 2020

„Kobietą Sukcesu Roku 2020″ w kategorii: biznes w skali mikro otrzymały: Agata Łanica i Małgorzata Adamska z firmy Biotika.

Agata Łanica i Małgorzata Adamska
FirmyaBiotika specjalizuje się w ręcznej produkcji ekologicznych świec, wosków do kominków, tabliczek zapachowych, niebielonych knotów bawełnianych oraz naturalnych olejków eterycznych. Pani Agata i Pani Magda łączą prowadzenie firmy Biotika z pracą etatową, dodatkowo znajdują czas na uczestnictwo w wydarzeniach lokalnych, promocję naszego regionu oraz działalność prospołeczną.

Beata Menzel, Agata Łanica i Małgorzata Adamska, Sandra Murzicz i Magdalena Mika – Opolskimi Kobietami Sukcesu 2020

Sandra Murzicz z fundacji „Opolskie Dziouchy” została „Kobietą Sukcesu Roku 2020″ w kategorii: kultura i sztuka.

Sandra Murzicz
Sandra Murzicz jest pomysłodawczynią i prezesem fundacji „Opolskie Dziouchy”, której celem jest promowanie twórczości opolskich artystów. To, z czego jest ogromnie dumna to wpis umiejętności malowania wzoru opolskiego oraz kroszonkarstwa na krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. „Opolskie Dziouchy” chcą promować nie tylko wzór opolski, ale przede wszystkim zdolnych ludzi, ich twórczość, a także lokalną kulturę.

Beata Menzel, Agata Łanica i Małgorzata Adamska, Sandra Murzicz i Magdalena Mika – Opolskimi Kobietami Sukcesu 2020

Laureatką i tytuł  „Kobieta Sukcesu Roku 2020″ w kategorii: aktywność społeczna otrzymała Magdalena Mika – misjonarka świecka z misji w Zambii. Ponieważ jest jak zwykle – gdzieś w świecie nagrodę za nią odebrały dwie siostry i sąsiadka.

Magdalena Mika
Magda Mika jest wolontariuszką, psychologiem i nauczycielem w Zambii. Największe szczęście odnajduje w pomaganiu innym. Pani Magda po ukończeniu psychologii została szefową rady w D.A. Xaverianum, gdzie oprócz koordynowania duszpasterstwa, zajmowała się formacją i rozwojem młodych kobiet. Pracowała też w Fundacji DOM Rodzinnej Rehabilitacji Dzieci z Porażeniem Mózgowym w Opolu, w międzyczasie wyjeżdżając na wolontariat do Zambii. Zapytana o to, czym jest dla niej sukces stwierdziła, że rozumie go nie tyle jako osiągnięcie zamierzonego celu, ile swego rodzaju potwierdzenie, że jest się na właściwej ku niemu drodze.

Wśród nominowanych znalazły się kobiety o nadzwyczajnych osiągnięciach zawodowych, niebywałej determinacji w realizacji swoich celów oraz wielkiej pasji do życia. Kobiet, które są dumą regionu opolskiego i lśnią niczym diament. Dlatego stowarzyszenie, decyzją zarządu postanowiło przyznać „Diamenty: Opolska Kobieta Sukcesu 2020”:

Bożenie Krawczuk – firma Kancelaria Bezpieczeństwa,
Annie Romanek – firma Kawa dla biznesu,
Katarzynię Błońskiej – stowarzyszenie i Szkoła tańca Salsa Fuerte,
Sabinie Gorzkuli – wicestaroście krapkowickiej,
Agnieszce Zagoli – wiceprezesce spółki Moszna-Zamek.

Beata Menzel, Agata Łanica i Małgorzata Adamska, Sandra Murzicz i Magdalena Mika – Opolskimi Kobietami Sukcesu 2020

Laureatki otrzymały także nagrody ufundowane przez Narodowy Bank Polski Oddział w Opolu, Radio Opole S.A, Monikę Kucharską z Firmy Siberian Welness, Gabinet Kosmetyczny Katarzyna i Zamek Sulisław.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.