50 gimnazjalistów przyjęło sakrament bierzmowania z rąk biskupa ordynariusza Andrzeja Czai. W ceremonii brała udział młodzież z trzech sąsiadujących ze sobą parafii – Stare Siołkowice, Chróścice i Popielów. 

Biskup Andrzej nawoływał kandydatów do bierzmowania do odnalezienia w sobie płomyka nadziei i otwarcia swego serca na boże miłosierdzie. Był przekonany, że dzięki przyjętym dziś darom Ducha św. umocnią swoją wiarę i poczują pomoc od Pana niczym nędznik od miłosiernego Samarytanina. Ponadto ordynariusz opolski wyraził przekonanie, że przyjęty dziś sakrament nie będzie uroczystym pożegnaniem z kościołem, lecz początkiem pełnoprawnego uczestnictwa w życiu parafii. Do sakramentu bierzmowania w środę (10.05.17 r.) przystąpiło 20 gimnazjalistów z Chróścic, 16 kandydatów z Popielowa oraz 14 z Siołkowic.

– Podczas mszy poczułem bożą radość, która wypełniła mnie nadzieją na lepsze jutro Kościoła Katolickiego. Zrozumiałem, że autentyczna i głęboka wiara jest potrzebna do umocnienia swoich chrześcijańskich wartości. Biskup zachęcił nas do zostania świadkami cudów Jezusa, co przyjąłem z godnością i obietnicą nie zatracenia swojej drogi – mówi jeden z bierzmowanych.

Wizyta biskupa była także okazją do wykonania pamiątkowego zdjęcia z nowo bierzmowanymi oraz grupami działającymi w popielowskiej parafii – chór, schola, strażacy. Uczestniczący we mszy księża z dekanatu siołkowickiego także skorzystali z okazji i stanęli do zdjęcia.

Nabożeństwo odbyło się w popielowskim kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Anielskiej.

Fot.: Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie