W opolskim Centrum Wystawienniczo-Kongresowym odbywa się w dniach 09-10.05.17 r. czwarta edycja targów edukacyjnych.

Pierwszego dnia ofertę edukacyjną zaprezentowało ponad 30 placówek. Wśród nich znalazły się szkoły prywatne, publiczne o różnym stopniu kształcenia, szkoły językowe, uczelnie wyższe oraz ośrodki doradztwa zawodowego.

Targi EDU-Opole umożliwiają młodym ludziom podjęcie decyzji o wyborze następnej szkoły. Na gimnazjalistów czekały szkoły średnie – licea, technika i szkoły branżowe , które kusiły barwnymi stanowiskami czy prezentami. Można było również zapoznać się z wymaganiami dostatnia się na studia.

Licea przygotowały m. in. pokazy chemiczne. Technika kusiły pokazami drukowania metodą 3D czy przygotowywanymi na bieżąco szaszłykami, przekąskami.  Dawne szkoły zawodowe przyciągnęły do siebie sporą ilość osób dzięki takim chwytom marketingowym, jak stylizacja włosów lub wykonanie profesjonalnego makijażu.

Równolegle na scenie występowały szkoły, które biorą udział w targach. Wysłuchać można było piosenkarzy. Wystąpiło także sporo tancerzy. Swój pokaz mieli także ratownicy z technikum opolskiego, a na końcu wystąpił zaczarowany magik.

Młodzież zgodnie twierdziła, że dzięki możliwości bliższego kontaktu z szkołami łatwiej będzie dokonać im wyboru dalszej edukacji. Poznali oni chociaż część kadry nauczycielskiej, mogli dopytać się o ostatnie szczegóły, a także co najważniejsze porozmawiać z uczniami z danej placówki. Tegoroczne targi potrwają jeszcze jeden dzień – 10.05 w CWK w Opolu.

Fot.: Marcin Luszczyk

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie