„Bitwa na noże kids” w duecie: dziecko do 13. lat + pełnoletni opiekun. W takim składzie rywalizowali uczestnicy kulinarnych zmagań w niedzielę (8 października) w Dobrzeniu Małym. Ich zadaniem było przygotowanie dania głównego i deseru. 

W kulinarnym konkursie uczestniczyły 2-osobowe zespoły: dziecko wraz z pełnoletnim opiekunem. Ich zadaniem było wykonanie dania głównego oraz deseru z wykorzystaniem polędwicy z jelenia, pesto z czosnku niedźwiedziowego i czekolady z owocami leśnymi. Wszystkie duety miały 90 minut na przygotowanie obu dań, które następnie musieli wyporcjować na cztery talerze.

– W dzisiejszym konkursie biorą udział młodsi i starsi. Wszyscy mają dużo energii i myślę, że doświadczenie kulinarne pójdzie w parze razem z pracą. Pamiętam, że jak sam startowałem w podobnych konkursach, to było nieco presji, bo ludzie patrzą na twoje ręce, ale można się do tego przyzwyczaić – zaznaczał Daniel Bewko, członek jury, dwukrotny mistrz Polski w carvingu. – Tym bardziej, jeśli przekonamy się, że jury nie tylko jest surowe, jak to często pokazują w programach telewizyjnych, ale to też są ludzie, którzy chcą pomóc, doradzić. Od tego tutaj jesteśmy, aby wspierać uczestników swoim doświadczeniem.

Jury oceniało dania konkursowe według określonych kryteriów. Liczyły się: kreatywność dania, jego wygląd i aranżacja, smak, aromat, czystość zarówno w czasie wykonywania pracy, jak i po jej zakończeniu, zdążenie z przygotowaniem dań na czas oraz wkład dzieci przy sporządzaniu potraw.

@opowiecie.info ,,Bitwa na noże kids” w duecie:dziecko do 13. lat + pełnoletni opiekun odbyła się 8 października w Dobrzeniu Małym. Zadaniem uczestników było wykonanie dania głównego i deseru. 🧑‍🍳🧑‍🍳 #gotowanie #masterchef #kucharz #kuchnia #kulinaria #gotowanietomojapasja #gminadobrzeńwielki ♬ So Much Happiness – Lux-Inspira

– Cieszę się, kiedy są organizowane inicjatywy, które integrują społeczność lokalną, takie jak chociażby tutaj, gdzie integracja odbywa się poprzez gotowanie. Cieszę się również z tego, że udało mi się sprowadzić do Dobrzenia Małego rodzinę zastępczą, która ma już za sobą swoje przygody z gotowaniem w programach telewizyjnych – mówiła Agnieszka Gabruk, dyrektorka Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej w Opolu. –Urząd Marszałkowski Województwa Opolskiego wpiera takie inicjatywy. Możemy w ten sposób łączyć różne osoby, różne instytucje właśnie poprzez gotowanie.

W skład jury konkursu „Bitwa na noże kids” weszli: Paulina Foremny – zwyciężczyni programu Master Chef Junior, Bartosz Nowak – finalista programu Master Chef, Daniel Bewko – dwukrotny mistrz Polski w carvingu , Patryk Buchta – właściciel akademii kulinarnej oraz Justyna Osiecka-Sułek – specjalistka w produktach tradycyjnych.

– Chciałem bardzo serdecznie podziękować Samorządowi Województwa Opolskiego, panu marszałkowi Andrzejowi Bule i całemu zarządowi za to, że są środki na konkursy, za to, że jako z Stowarzyszenie Obrony Samorządności mogliśmy postarać się o te środki, aby zorganizować „Bitwę na noże kids” – mówił Rafał Kampa, radny gminy Dobrzeń Wielki. – Udało się zakupić  nagrody oraz sprowadzić wspaniałe jury. Dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w organizację dzisiejszego wydarzenia. 

Jury wyłoniło trzy zespoły, które na podstawie łącznej liczby punktów odebrały nagrody rzeczowe. Każdy duet otrzymał również pamiątkowe dyplomy. Organizatorem konkursu „Bitwa na noże kids” byli: rada sołecka Dobrzenia Małego, Akademia Kulinarna Pracownia Smaków oraz Stowarzyszenie Obrony Samorządności Na Swoim”.

Portal i miesięcznik Opowiecie.info sprawował patronat medialny nad tym wydarzeniem.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.