W najbliższy wtorek (10 października) odbędzie się kolejne spotkanie wszechnicowe. Wykład pt. Sternicy mediów, a wartości” poprowadzi prof. zw. dr hab. Bugusław Nierenberg.

Jak co miesiąc do Centrum Aktywizacji Społecznej w Opolu zapraszane są osoby wysoko postawione, badacze naukowi, którzy mogą pochwalić się swoimi ponadregionalnymi osiągnięciami. Ostatnim razem gościem był prof. dr hab. Marian Molenda.

Zobacz także: „Rozmowy o rzeźbie” kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

Tym razem gościem Salonu Opolskiej Nauki jest prof. zw. dr hab. Bugusław Nierenberg, który jest profesorem zwyczajnym Uniwersytetu Jagiellońskiego. Od 2018 roku profesor emeritus, nadal prowadzący wykłady i seminaria. Wcześniej był prodziekanem Wydziału Zarządzania i Komunikacji Społecznej, dyrektorem Instytutu Kultury UJ, a także kierownikiem katedry.

Ponadto jest członkiem Komisji Nauk Organizacji i Zarządzania PAN w Krakowie. Był członkiem-założycielem Polskiego Towarzystwa Komunikacji Społecznej, Polskiego Towarzystwa Naukowego Prawa Prasowego oraz członkiem Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego.

Na jego dorobek edytorski składają się publikacje naukowe ponad 200 artykułów naukowych i 22 monografie (ostatnia wydana nakładem PWN nosi tytuł „Sternicy mediów”), oraz dwa tomiki poetyckie i zbiór felietonów radiowych. Był twórcą i pierwszym szefem Ośrodka TVP w Opolu. Za film dokumentalny „Jak rzeka…” otrzymał nagrodę Criticom Regional europejskich regionalnych telewizji, a za reportaż „Portret słowem malowany” otrzymał nagrodę Programu III Polskiego Radia.

Spotkania jak zawsze odbywają się w Centrum Aktywizacji Społecznej (CAS) w Opolu przy ul. Krakowskiej 32, w sali  307-308 o godz. 16.30 w każdy drugi wtorek miesiąca.

Kolejne spotkania na ten rok zaplanowane zostały na 14 listopada i 12 grudnia.

Organizatorem Salonu Opolskiej Nauki jest Towarzystwo Przyjaciół Opola, z inicjatywy Tadeusza Jacka Rogoży.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.„Sternicy mediów, a wartości” kolejny wykład z cyklu Salonu Opolskiej Nauki

 

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".