Zarząd Województwa Opolskiego oraz Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego przekazali dziś dary  na aukcje 31. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

I tak marszałek Andrzej Buła przekazał koszulkę sportową reprezentanta Polski, siatkarza Bartosza Kurka z autografem sportowca, voucher na pobyt dla dwóch osób w najbardziej atrakcyjnych miejscach w regionie (3 noclegi w 3 miejscach: w zamkach w Mosznej i Rogowie Opolskim oraz w Ładzy, w Ośrodku Edukacji Przyrodniczej w Stobrawskim Parku Krajobrazowym) ważny do końca 2023 roku.

Wicemarszałek województwa Zuzanna Donath-Kasiura przygotowała dwie  Skrzyneczki: „dziecięcą” – wypełnioną gadżetami i zabawkami dla najmłodszych, zawierającą poduszeczki z delikatnej, pluszowej tkaniny, lalkę i plecaczek w kształcie pszczółki, przewodnik turystyczny dla dzieci o województwie opolskim – „Ahoj! Opolskie. Przewodnik Młodego Odkrywcy” oraz przybory do malowania  oraz skrzyneczkę  „lawendowa”  zawierającą coś dla wielbicieli lawendy: świeczki lawendowe, mydełka glicerynowe, poduszki i zawieszki lawendowe, zestaw herbat i mieszanek ziołowych, a także miód wielokwiatowy z pasieki edukacyjnej „Ula”. Całość wykonana podczas terapii zajęciowych w Specjalistycznym Szpitalu im. Ks. Bp Nathana w Branicach.

Wicemarszałek województwa Zbigniew Kubalańca ze względu na rehabilitację swej klaczy nie zaproponował w tym roku rajdu konnego natomiast przygotował dwa otwarte bilety do Teatru im. Jana Kochanowskiego – ważne do końca tego sezonu artystycznego, do wykorzystania na spektakle z repertuaru TJK ( z wyłączeniem spektakli premierowych) oraz voucher na pobyt na zamku w Mosznej – dwa noclegi ze śniadaniem dla dwóch osób plus zwiedzanie zamku.

Członek zarządu województwa Antoni Konopka – tym razem : na słodko, choć nie tylko przygotował skrzynkę miodową a w niej  opolskie miody i produkty pszczele wraz z publikacjami nt. pszczół i pszczelarstwa i kalendarzem pszczelarskim na 2023 rok – produkty z pasieki „Miody Gór Opawskich” Antoniego Ożoga z Konradowej oraz z GEEEN HOUSE-naturalnie PASIEKA Ewy Podwysockiej.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego Rafał Bartek w imieniu Sejmiku Województwa Opolskiego przekazał Kosz opolski, li  zestaw opolskiej porcelany malowanej ręcznie przez lokalne artystki oraz wyroby regionalnych rzemieślników.

Dary odebrał i podziękował Zarządowi za kolejny rok współgrania w ramach wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przedstawiciel opolskiego sztabu Patryk Śróda.

Nie obyło się bez niespodzianek. Autorem dzisiejszej był radny wojewódzki Hubert Kołodziej.

Przekazaniu gadżetów przyglądała się grupa studentek i studentów – niewątpliwych uczestników Finałów WOŚP.

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.