Nowe działania i perspektywy przed Publiczną Szkołą Podstawową im. Marii Konopnickiej w Chróścicach  w związku z zawarciem  8 września 2022 r. w gmachu Politechniki Opolskiej  umowy o współpracy z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii.

Umowę  podpisywali  dr hab. Dawid Bączkowicz–Dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii, oraz mgr Dorota Lewandowska–Jaroń ,  p/o Dyrektora. Przedmiotem umowy jest  szeroko rozumiana współpraca w obszarze edukacyjnym, naukowym a przede wszystkim  promującym  kulturę fizyczną. Ścisła współpraca będzie  opierać się  na współrealizowaniu   projektów o charakterze sportowym, a także na pomocy przy organizacji zawodów sportowych w ramach wojewódzkiego i miejskiego kalendarza Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Porozumienie niesie także za sobą możliwość  odbywania praktyk pedagogicznych, instruktorskich i trenerskich studentów Politechniki Opolskiej w szkole w Chróścicach.

Wizyty studentów-sportowców w szkole mają zachęcić młodzież do odkrywania własnej ścieżki edukacyjnej oraz rozwoju psychofizycznego. Koordynacją działań ze strony Politechniki Opolskiej zajmie się dr Dorota Borzucka, Kierownik Katedry Wychowania Fizycznego i Sportu, natomiast PSP w Chróścicach reprezentować będzie mgr Marcin Kondziela, nauczyciel wychowania fizycznego.

Podpisanie porozumienia było okazją do  spotkania chróścickich  uczniów z  uczelnią. Ósmoklasiści wzięli udział w  otwarciu nowego kierunku na politechnice-Sport i Bezpieczeństwo. Była to sposobność do spotkania komandosów, którzy zrobili ogromne wrażenie na zebranej młodzieży.

Szkoła w Chróścicach  jest doświadczonym partnerem we współdziałaniu z uczelniami wyższymi. Nie tak dawno zostało podpisane porozumienie o współpracy z opolskim uniwersytetem. Tego typu  innowacyjne działania przynoszą obopólne korzyści, nie tylko dla uczelni wyższych ale również dla szkół, które  wprowadzają nowe rozwiązania w procesie szeroko pojętej edukacji.

fot. PSP Chróścice

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Redaktor w Opowiecie.info. Niepoprawna optymistka podzielająca słowa Stanisława Lema "Bądź dobrej myśli, bo po co być złej".