Już po raz czternasty Parafialny Zespół Caritas w Chróścicach zorganizował kiermasz bożonarodzeniowy obok miejscowej plebanii. Ten pierwszy od 2019 roku chróścicki jarmark odbył się w pierwszą niedzielę adwentu – 27 listopada.

Przy stoiskach można było kupić między innymi: wypieki i wędliny, stroiki i kartki świąteczne, opłatki i świece Caritasu, pieczone placki, ziemniaki, chleb ze smalcem, kiełbasę, miód oraz gorące kakao i kawę.

– Stoiska i produkty przygotowały osoby z Parafialnego Zespołu Caritas w Chróścicach i przyjaciele. Jest nas dużo i wkładamy w to całe swoje serce – mówiła Manuela Reimann, członkini chróścickiego Caritasu. – Co prawda dzisiejszy kiermasz potrzebował trochę czasu, by się rozkręcić, ale później zainteresowanie tylko rosło.

Poza robieniem pierwszych świątecznych zakupów uczestnicy jarmarku mogli też obejrzeć występy dzieci oraz koncerty orkiestry dętej i wokalistki Sabriny Bieniek. Odbyła się też projekcja filmu „Operacja Mikołaj” i wizyta Świętego Mikołaja. O oprawę muzyczną imprezy zadbał natomiast Patryk Kołodziej znany jako DJ Omega.

– Jesteśmy zadowoleni i uważamy, że warto organizować tego typu imprezy, tym bardziej, że cel jest szczytny – podkreślała Manuela Reimann. – Zebrane dziś pieniądze umożliwią przygotowanie paczek, który trafią w lutym do chorych z naszej parafii.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.