Dzisiaj startuje przebudowa drogi nr 415 w Gwoździcach. Prace potrwają do października tego roku. Uwaga! Będą utrudnienia. Także dzisiaj odebrano inwestycję przy wyspie spowalniającej w Ściborowicach na drodze nr 416.  

Coraz lepsze drogi w powiecie krapkowickim

Firma Bud-Bau Opole sp. z o.o. za około 10,9 mln zł dokona kompleksowej przebudowy drogi w Gwoździcach miejscowości. To oznacza rozebranie wszystkich warstw konstrukcji nawierzchni i wykonanie nowej konstrukcji, odwodnienie podłoża drogi, wykonanie bitumicznej ścieżki pieszo – rowerowej i budowę przejścia dla pieszych z dedykowanym oświetleniem oraz doświetlenie przystanku autobusowego. Zostaną rozebrane stare przepusty drogowe, powstaną nowe. Przebudowana zostanie także kanalizacja deszczowej oraz kolidujące sieci: wodociągowa, sanitarna, teletechniczna i energetyczna. To dość skomplikowana budowa, m.in. właśnie ze względu na te urządzenia.

W związku z pracami związanymi z przebudową drogi (przebudowa przepustów pod nawierzchnią drogi) konieczne jest zamknięcie drogi od 15.05.2023.

Coraz lepsze drogi w powiecie krapkowickim

Rozbudowa drogi wojewódzkiej nr 416 na odcinku Ściborowice – Kórnica trwała ponad rok. Realizowana była w formule „zaprojektuj i wybuduj’, a zatem rozpoczęła się od dokumentacji projektowej. Na odcinku dwóch kilometrów wymieniono całą konstrukcję jezdni, poszerzono ją do 7 metrów, wykonano pobocza. Zostały wykonane oświetlone wyspy spowalniające na granicach obydwu miejscowości, zamontowano elementy bezpieczeństwa ruchu. – Jesteśmy już na finiszu przebudowy tej ważnej drogi – mówi dyrektor Zarządu Dróg Wojewódzkich Bartłomiej Horaczuk. – Dziś miał miejsce techniczny odbiór, wraz z wykonawcą, firmą Larix z Lublińca, dokonujemy wizji lokalnej wszystkich elementów infrastruktury – informuje.
Ta inwestycja możliwa był do zrealizowania dzięki oszczędnościom w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego i decyzji zarządu województwa o przeznaczeniu ich właśnie na tę drogę. Teraz to droga prosta, bezpieczna, taka, jakiej potrzebują mieszkańcy nie tylko tych miejscowości, ale i całego regionu.

Warto przypomnieć, że to kolejny odcinek DW 416, który w ostatnich latach został przebudowany – wcześniej były to odcinki w miejscowościach Rzepcze i Kórnica oraz na trasie Głogówek – Szonów, wymieniono też nawierzchnię w Żywocicach. Wkrótce rozpoczną się prace projektowa, dotyczące poprawy bezpieczeństwa na tej drodze w Nowym Dworze Prudnickim – przygotowywana jest tam budowa chodnika.

Fot. UMWO

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.