Niedawno (13 maja), w Galerii „Studnia” odbył się wernisaż prac Adama Werwińskiego. Wystawę pt. „U przyjaciół” będzie można podziwiać w Krapkowicach przy ul. Młyńskiej 3 do połowy czerwca.

Fot. Elżbieta Osysko

Po lewej Adam Werwiński – autor wystawy

Adam Werwiński zapałał miłością do rysowania już jako dziecko. Obecnie jest instruktorem plastyki w Domu Kultury w Krapkowicach. Wszystko zaczęło się od wystawienia jednej ze swoich prac na pewnej wystawie w Kluczborku. Pierwsze poważniejsze prace wykonywał w pracowni w wojsku, później pracował jako plastyk w Cementowni „Górażdże”, aby ostatecznie trafić do Domu Kultury w Krapkowicach.

Z powodu malarstwa nie ma wolnego czasu, człowiek maluje na okrągło. Jak nie ma się zajęć zawodowych to można poświęcić się temu co się lubi robić i robi się to nieustannie – mówił Adam Werwiński, autor wystawy.

Oto zdjęcia prac, autorstwa Adama Werwińskiego, prezentowanych na wystawie

Autor preferuje malarstwo sztalugowe, najczęściej maluje akrylem, piórkiem, ale lubi tez tworzyć przy użyciu węgla. Do jego najnowszych dzieł zalicza się cykl prac pt. „U przyjaciół”. Dzieła przedstawiają krasnoludki! Jak wspomina sam autor, w życiu bardzo często dzieją się sytuacje, których nie potrafimy wytłumaczyć, a dodawanie tych stworzeń do malunków, nadaje im bajkowego klimatu. Krasnoludki na obrazach pełnią rolę tytułowych przyjaciół, którzy pomagają nam w różnych codziennych czynnościach. Pomysł i wykonanie świadczą o ogromnej pomysłowości autora, oraz jego oryginalności.

Wystawa będzie dostępna do połowy czerwca. Zachęcamy do zapoznania się z pracami na żywo w Galerii „Studnia” w Krapkowicach przy ul. Młyńskiej 3

Zobacz także: Wernisaż Łukasza Hofmana w Galerii „Studnia” w Krapkowicach

Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Twórców i Artystów „Pasja”.

Portal Opowiecie.info objął to wydarzenie patronatem medialnym.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".