Smakosze nie wystraszyli się pogody i po raz drugi spotkali się na zlocie food trucków pod Łubniańskim Ośrodkiem Kultury w Łubnianach. Festiwal trwał od sobotniego (29.04) popołudnia aż do wieczora, który zakończyła zabawa.

W food truckach dostępne były między innymi: zapiekanki, frytki, kanapki, sery, kawa, grzaniec i lody. Pod Łubniański Ośrodek Kultury przyjechali wystawcy z całego regionu, w tym z gminy Łubniany, jak chociażby Pracownia Smaków. Równocześnie odbył się konkurs na najlepszego food trucka.

– Ten festiwal to efekt ogromu znakomitego zespołu i współpracy – podkreślał Tomasz Siniew, dyrektor ŁOK. – Jego współtwórcy to nie tylko ŁOK, ale też Gmina Łubniany, strażacy z miejscowej OSP, Koło Gospodyń Wiejskich „Dziouchy z Klasą” i Pracownia Smaków Patryka Buchty.

Gościem specjalnym imprezy był Bartosz Nowak – finalista 11. edycji programu telewizyjnego Masterchef. Poprowadził on pokaz kulinarny, podczas którego wykonał danie z kaczką w roli głównej.

Uczestnicy festiwalu obejrzeli też występy podopiecznych sekcji wokalnej ŁOK. Zaśpiewały dla nich: Pola Macha, Emily Staś, Amelia Złydaszyk, Amelia Cimoszczyk i Danuta Cziura-Gzik. Oprócz nich zaprezentowała się też sekcja taneczna ŁOK.

Wieczorem natomiast wystąpił Zespół Magdalena Pal & Fanaberie, po którym scenę przejął DJ. Tym samym drugą edycję Śląskiego Festiwalu Food Trucków i Restauracji w Łubnianach zamknęła zabawa taneczna. Pozostałymi atrakcjami wydarzenia były zabawy dla dzieci, dmuchańce i pokazy strażackie.

– Pracy było dużo, jak w przypadku każdej takiej imprezy plenerowej i trochę nam żal, że pogoda nie doceniła nas i spłatała nam figle – mówił Tomasz Siniew. – Mimo to impreza trwała, wystawcom deszcz nie przeszkadzał, a klienci przemykali do nich pod parasolkami.

fot. Tomasz Chabior

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.