Dobrzeń Wielki. Masywne drzewo zablokowało drogę główną koło Caritasu [AKTUALIZACJA]

© Tomasz Chabior

Masywne drzewo zablokowało drogę główną i zerwało linie niskiego napięcia przy drodze głównej obok stacji „Caritas” w Dobrzeniu Wielkim. Ruch ma być zamknięty do czasu usunięcia przeszkody. Według strażaków może to potrwać nawet kilka godzin.

Drzewo liczące prawie 20 metrów przewróciło się na drogę pod wpływem silnego wiatru około 20:50. Nikt nie doznał obrażeń. Obecni na miejscu strażacy czekają na pogotowie energetyczne, którego zadaniem będzie zabezpieczenie uszkodzonych kabli. Dopiero wtedy strażacy będą mogli usunąć z drogi połamane drzewo.

Zerwane kable spowodowały, że wzdłuż części ulic Namysłowskiej i Opolskiej oraz w ich okolicach zgasły światła uliczne. Z kolei wiatr przyczynił się do nieprawidłowego działania internetu i telewizji nie tylko w Dobrzeniu Wielkim, ale także w sąsiednich miejscowościach.

AKTUALIZACJA: od rana droga jest już przejezdna.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.