Konwent Przewodniczących Sejmików RPKonwent Przewodniczących Sejmików Województw RP  odbywa się w Opolu. Gospodarzem Konwentu jest przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego dr Norbert Krajczy.

Podczas  sesji rozpoczynającej obrady przewodniczący sejmików rozmawiali m.in. o opolskich doświadczeniach we wdrażaniu Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego, o realizacji programu „Opolskie dla Rodziny”, o założeniach reformy systemu ochrony zdrowia i wprowadzeniu sieci szpitali.

Przewodniczący Sejmiku Województwa Opolskiego dr Norbert Krajczy jest zadowolony z przebiegu spotkania. Uważa, że właśnie w ten sposób, udaje się zawrzeć najwięcej porozumień międzyregionalnych.

Nic tak nie szkodzi samorządom i samorządności jak polityka. Jednak jest ona immanentną częścią samorządu województw. Na tym szczeblu nie da się uniknąć, ani jej samej, ani spustoszenia jakie sieje wokół.

Czy wobec tego skazani jesteśmy na to, że politycy zniszczą najlepiej przeprowadzona w ostatnim dwudziestoleciu reformę. Czy nic się już nie da zrobić? Dr Norbert Krajczy jest jeszcze pełen nadziei.

Konwent ponownie wybrał Marka Mazura, szefa sejmiku łódzkiego, na swego przewodniczącego. Kadencja trwa rok.

Konwent Przewodniczących Sejmików RP

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.