Uczniowie Publiczne Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi biorą udział w ogólnopolskim projekcie ,,Sejm Dzieci i Młodzieży’’. W ramach projektu stworzyli stronę internetową, która ma za zadanie upowszechniać wiedzę na temat nieistniejącego już getta.

Projekt trwał miesiąc, w tym czasie udało nam się znaleźć informację o jedynym na terenie obecnego województwa opolskiego getcie w Praszce. Poszukiwanie informacji i odwiedziny Muzeum w Praszce dały nam możliwość realizacji projektu. Udało nam się stworzyć stronę internetową, która ma za zadanie upowszechniać wiedzę na temat nieistniejącego getta – mówią Marta i Tymoteusz, uczniowie z PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim.

Strona, którą stworzyli uczniowie: https://c981rd.webwave.dev/

Organizatorem XXIX sesji jest Kancelaria Sejmu w porozumieniu z Instytutem Pamięci Narodowej, Ministerstwem Edukacji i Nauki oraz Ośrodkiem Rozwoju Edukacji. Cele przedsięwzięcia to m.in.: nauka postaw patriotycznych i obywatelskich, popularyzowanie i upowszechnianie wiedzy o wydarzeniach historycznych, doskonalenie umiejętności korzystania ze źródeł historycznych oraz przybliżenie młodym ludziom zasad funkcjonowania Sejmu Rzeczypospolitej Polskiej.

Temat tegorocznej Sesji brzmi: ,,Zginąć, ale z honorem’’ (Krystyna Budnicka). Bohaterska walka zbrojna żydowskich organizacji bojowych z Niemcami z perspektywy 80 lat – o ludzki, społeczny i narodowy honor oraz godność, na przykładzie powstania w getcie warszawskim.

Wyniki realizacji projektu zostaną ogłoszone w dniu 28 kwietnia.

 

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie