„O tych, którzy dają drugie życie” to wystawa plenerowa, którą będzie można oglądać pod galerią handlową Solaris w Opolu od 3 do 23 kwietnia. Tematem będzie praca służb ratunkowych i mundurowych.

Ekspozycja będzie obywatelskim podziękowaniem opolskiego fotografa dla tych, którzy zajmują się ratowaniem zdrowia, życia i ludzkiego dobytku. – To strażacy, policjanci, ratownicy medyczni, pielęgniarki, lekarze, szpitalny personel i osoby, które zajmują się pierwszą pomocą – wymienia Miłosz Bogdanowicz.

Wystawa stanie pod Solarisem, na placu od strony Wzgórza Uniwersyteckiego. Na zdjęciach będzie można obejrzeć nie tylko codzienną pracę służb, ale również kulisy kilku głośnych akcji ostatnich lat z ich udziałem. Będzie to również okazja, by zajrzeć tam, gdzie nie każdy może, choćby do bazy Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

– Od początku chciałem, żeby wystawa stanęła pod gołym niebem, była ogólnodostępna, i żeby wszyscy mogli oglądać ją bezpłatnie przez całą dobę – podkreśla Miłosz Bogdanowicz. – Dzięki temu każdy, kto będzie miał ochotę, będzie mógł przyjść pod galerię Solaris i zagłębić się w bardzo ciekawy świat opolskich służb ratunkowych.

Miłosz Bogdanowicz to ratownik kwalifikowanej pierwszej pomocy, a także pasjonat i promotor ratownictwa, który najchętniej fotografuje akcje Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Oprócz tego artysta zajmuje się fotografią portretową, rodzinną i kobiecą. Niegdyś pracował również jako dziennikarz, fotoreporter i operator wideo w takich mediach, jak chociażby 24 Opole czy Nowa Trybuna Opolska.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.