W dobrzeńskim Zespole Szkół uczcili Narodowe Święto Niepodległości [ZDJĘCIA]

© Tomasz Chabior

99. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczcili uczniowie liceum, gimnazjum i VII klas Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim.

Podczas poniedziałkowej (13 listopada) uroczystości uczniowie wspólnie zaśpiewali nie tylko „Mazurka Dąbrowskiego”, ale także pieśń „My, Pierwsza Brygada”. Oficjalnej części apelu towarzyszył poczet reprezentujący sztandar liceum. Z mównicy przemawiała dyrektorka szkoły, Dorota Gajda-Szczegielniak, która zwróciła uwagę na wielką wagę polskiej niepodległości.

Podczas nieoficjalnej części uroczystości uczniowie zagrali na dzwonkach chromatycznych pieśni narodowe, a kilka ciekawostek o Józefie Piłsudskim i Romanie Dmowskim przedstawił tegoroczny maturzysta i uczeń profilu humanistycznego – Patryk Stańczak. Tym samym szkoła uczciła 150. rocznicę urodzin Józefa Piłsudskiego i włączyła się w ogólnopolskie obchody roku Marszałka Józefa Piłsudskiego.

Po wszystkim nagrodzono klasy, które zwyciężyły w organizowanym z okazji Dnia Patriotki i Patrioty konkursie na najlepsze zdjęcie o tematyce patriotycznej.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

W dziennikarstwie od 9 lat, w fotografii o rok krócej. Miłośnik narciarstwa, karate i siatkówki, spośród których nie uprawia tylko trzeciej z dyscyplin. Przez całe życie poświęca się sportowi, choć w Opowiecie.info zajmuje się też innymi tematami. W wolnym czasie fotografuje krajobrazy, szczególnie podczas podróży, które tak bardzo kocha.