Doceniono pracę oraz zaangażowanie dziewiętnastu pedagogów, w tym dyrektorów szkół i przedszkoli, nauczycieli oraz opiekunów. W środę (18 października) w Urzędzie Gminy Dobrzeń Wielki otrzymali nagrody z rąk wójta Piotra Szlapy.

Doceniono dyrektorów i nauczycieli z gminy Dobrzeń Wielki. Wójt wręczył im specjalne nagrody

Jak co roku, w okolicach Dnia Edukacji Narodowej wójt gminy Dobrzeń Wielki – Piotr Szlapa wręczył zasłużonym dyrektorom i nauczycielom specjalne wyróżnienia i nagrody

Każda placówka oświatowa posiada fundusz przeznaczony na nagrody oraz premie dla nauczycieli i opiekunów. Wysokość nagród uchwala się podczas sesji rady gminy. Co roku kandydatury wraz z opisami osiągnięć wybranych nauczycieli są przesyłane do gminnego referatu oświaty. Tam następuje weryfikacja, a następnie przyznawane są nagrody.

Nominowałem czworo nauczycieli z Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim. Staram się doceniać i nagradzać nie tylko pedagogów, którzy rzetelnie wykonują swoje obowiązki, ale przede wszystkim tych którzy podnoszą jakość pracy placówki. Nasi nauczyciele wzbogacają ofertę dydaktyczną aż pięciu, złączonych w naszym Zespole, typów szkół. Dzieci przychodzą do nas w wieku 6-7 lat, a często opuszczają te mury jako dorośli ludzie po szkole zawodowej lub średniej. Przez cały ten czas nasi nauczyciele uczą i prowadzą tych młodych ludzi przez świat wiedzy, równocześnie sami pracując nad sobą, swoim samorozwojem, samodyscypliną i samokształceniem. A to z pewnością nie jest łatwe i wymaga ogromnego zaangażowania – mówi Piotr Worobiec, dyrektor Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim

Gratulacje, kwiaty i skromne gratyfikacje pieniężne, by docenić codzienną ciężką pracę

Jak widać po osiągnięciach naszych uczniów i porównując je, chociażby z ogólnokrajowymi wynikami egzaminów, myślę że poziom edukacji w gminie jest naprawdę wysoki. Może nie zawsze trafiamy do krajowej czołówki, niemniej jednak co roku nasze szkoły wybijają się mocno ponad średnie wyniki – mówi Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki.

Tak jak w całym kraju, sytuacja oświatowa w gminie nie jest łatwa. Średnia wieku nauczycieli rośnie, młodzi ludzie, którzy kończą studia na kierunkach pedagogicznych coraz częściej rezygnują z pracy w zawodzie. Dopóki sytuacja się nie zmieni, młodzi pedagodzy będą wybierać inne ścieżki kariery.

Tym bardziej należy doceniać nauczycieli, którzy nie tylko wykonują swoje obowiązki, ale dodatkowo dają od siebie więcej

Przede wszystkim gratuluję wytrwałości w pracy. Życzę oczywiście zdrowia i unikania tych jakże powszechnych chorób nauczycieli, jak chociażby częste zapalenie gardła. Dziękuję za zaangażowanie i proszę o dalsze przekazywanie swojej wiedzy młodym pokoleniom – podkreślał wójt Piotr Szlapa.

Doceniono dyrektorów i nauczycieli z gminy Dobrzeń Wielki. Wójt wręczył im specjalne nagrody

Nominowani czują się docenieni przez władze gminy, a tym samym zmotywowani do dalszej pracy

Jest to prestiżowa nagroda, w gminie Dobrzeń Wielki to najwyższe wyróżnienie dla pracowników oświatowych, więc czujemy się bardzo docenieni. Dyrektorzy, nauczyciele i opiekunowie tworzą bardzo zgrany skład, który wykazuje ogromne zaangażowanie. Pracujemy na wysokim poziomie, władze gminy to widzą i doceniają, a to jest moim zdaniem bardzo ważne – podkreśla Piotr Worobiec.

Nagrody otrzymali: 

 • Iwona Sachnik – dyrektor PP w Chróścicach,
 • Julianna Kołodziej – nauczyciel PP w Chróścicach,
 • Beata Niedworok – dyrektor PP w Dobrzeniu Wielkim,
 • Sylwia Kokot – nauczyciel PP w Dobrzeniu Wielkim,
 • Wojciech Lasota – dyrektor PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Aneta Baron – nauczyciel PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Ewa Gonciarska-Klimkowicz – nauczyciel PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Sylwia Paprocka – nauczyciel PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Zbigniew Wajman – nauczyciel PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Dorota Lewandowska-Jaroń – dyrektor PSP w Chróścicach,
 • Anna Skrzipietz – nauczyciel PSP w Chróścicach,
 • Marcin Kondziela – nauczyciel PSP w Chróścicach,
 • Rafał Kawałko – dyrektor ZS-P w Kup,
 • Radosław Barylak – nauczyciel ZS-P w Kup,
 • Piotr Worobiec – dyrektor ZS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Barbara Baucz-Malij – zastępca dyrektora ZS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Lidia Majchrak – nauczyciel ZS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Gabriela Kampa – nauczyciel ZS w Dobrzeniu Wielkim,
 • Katarzyna Wojnarowska – nauczyciel ZS w Dobrzeniu Wielkim.

 

Nagrody wręczyli: Piotr Szlapa – wójt gminy Dobrzeń Wielki, Adriana Pietrzyk – inspektor ds. oświaty oraz Gabriela Szmolke – inspektor ds. oświaty, kultury i zdrowia w gminie Dobrzeń Wielki.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Sekretarka, grafik, menadżer - w portalu Grupa Lokalna Balaton, a obecnie Opowiecie.info od 2016 roku. Prywatnie absolwentka kierunku Ekonomia na Politechnice Opolskiej. Wyznaje w życiu zasadę "Nic nie dzieje się przypadkiem". Zawsze uśmiechnięta optymistka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych, zarówno w pracy jak i życiu codziennym.