Powiat Opolski również w tym roku uruchomił dotacje do wymiany węglowych kotłów c.o. na kotły ekologiczne. Przyjmowane są wnioski. Ważna informacja: osoby, które uzyskają dotację, otrzymają środki przed zakupem nowego kotła c.o., przyłączeniem do sieci ciepłowniczej lub zakupem pompy ciepła.

Nie wszystkie powiaty w Polsce czy na Opolszczyźnie decydują się na dofinansowania do wymiany kopciuchów z własnych samorządowych budżetów obciążonych rosnącymi kosztami realizacji ustawowych zadań oraz inwestycji. Powiat Opolski stara się co roku uruchamiać takie wsparcie.

– W tegorocznym budżecie udało nam się zabezpieczyć na dotacje do wymiany źródeł ciepła w domach i mieszkaniach 60 tys. zł – mówi Henryk Lakwa  starosta opolski.

Wydział Budownictwa i Ochrony Środowiska w Starostwie Powiatowym w Opolu informuje, że podejmując decyzję o wymianie kotła c.o., należy w Starostwie Powiatowym w Opolu przy ul. 1 Maja 29 za pośrednictwem przesyłki pocztowej/kurierskiej lub osobiście bądź poprzez e-puap ( adres do doręczenia poprzez e-puap:
/Powiat_Opolski/SkrytkaESP lub /Powiat_Opolski/skrytka), złożyć wniosek (aktualny druk wniosku poniżej), który będzie poddany weryfikacji, a w wyniku pozytywnej decyzji podpisana zostanie stosowana umowa.

Dotacja przysługuje mieszkańcom Powiatu Opolskiego, którzy zakupią i zamontują następujące rodzaje kotłów grzewczych:
kocioł c.o. gazowy,
kocioł c.o. elektryczny
kocioł c.o. olejowy,
lub
podłączą się do sieci ciepłowniczej,
zakupią i zamontują pompy ciepła – o zainstalowanej mocy cieplnej do 40 kW, przy jednoczesnej likwidacji węglowego kotła c.o.

Kwoty dotacji
3.000 zł – w przypadku podłączenia lokalu mieszkalnego do sieci ciepłowniczej.
3.000 zł – w przypadku zakupu kotła o mocy do 30 kW,
3.500 zł – w przypadku zakupu kotła o mocy powyżej 30 kW,
3.000 zł – w przypadku zakupu pompy ciepła.
Na pytania w sprawie dotacji odpowiadamy pod numerem 77 54 15 144.
Szczegółowe informacje znajdziecie tutaj: https://tiny.pl/924l4

 

Fot. pixabay

 

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.