Bogaty program artystyczny dożynek gminy Popielów. Muzyka, tańce, strefa gastronomiczna oraz zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tak było w niedzielę (10 września) w Popielowie i Popielowskiej Kolonii na łące przy skrzyżowaniu dróg Lipie Laski-Leger-Rybna-Popielowska Kolonia. 

Dożynkowe świętowanie otwarła msza święta o godz. 10:30 w Popielowie. Zaraz po niej, o godz. 12:00, ulicami gminy przejechał korowód dożynkowy. Oficjalne rozpoczęcie dożynek odbyło się zaś o godz. 14:00 na łące przy skrzyżowaniu dróg Lipie Laski-Leger-Rybna-Popielowska Kolonia. 

W przygotowywanie koron dożynkowych zaangażowały się wszystkie sołectwa gminy Popielów: Stare Siołkowice, Nowe Siołkowice, Popielów, Popielowska Kolonia, Lubienia, Kaniów, Rybna, Karłowice, Stare Kolnie, Kurznie, Kuźnica Katowska i Stobrawa.

@opowiecie.info Bogaty program artystyczny dożynek gminy Popielów. Muzyka, tańce, strefa gastnomiczna oraz zabawy zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Tak było 10 września w Popielowie i Popielowskiej Kolonii na łące przy skrzyżowaniu dróg Lipie Laski-Leger-Rybna-Popielowska Kolonia. #muzyka #rozrywka #dożynki #dożynki2023 #gminapopielow #zabawa #dożynkigminne @Mateusz Dybka ♬ dźwięk oryginalny – Kacper Mińkowski

– Przygotowania do imprezy trwały kilka miesięcy, bo dożynki są jedną z największych uroczystości w roku kalendarzowym. Daliśmy z siebie wszystko. I Centrum Kultury w Popielowie, i sołectwa, i mieszkańcy – mówiła Sybilla Stelmach, wójt gminy Popielów. – Jest współpraca wszystkich organizacji i grup, bo około 400 osób ze wszystkich sołectw brało udział w korowodzie dożynkowym. To jest rekordowa liczba, dlatego myślę, że ludzie będą się dzisiaj bawić prawie do samego rana.

Program dożynkowy oferował wiele atrakcji. Na scenie wystąpiły m.in. zespoły z Centrum Kultury w Popielowie oraz zespół „Zakuka”. Gwiazdą wieczoru była Hanna Carmen, a imprezę zwieńczyła zabawa taneczna z zespołem „Bravo”. Ponadto: animacje i warsztaty dla dzieci, darmowe dmuchańce oraz bogato wyposażona strefa gastronomiczna.

– Póki co wszystko odbywa się zgodnie z planem, lecz przygotowań do dzisiejszego dnia było bardzo dużo. Wspaniała współpraca sołectw, także mam nadzieję, że to będzie niezwykły dzień dla wszystkich, którzy tutaj przyjechali – zaznaczała Magdalena Julia Gleń, dyrektorka Samorządowego centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie. – Przygotowano 12 koron dożynkowych, które będą brały udział w konkursie. To jest coroczna tradycja, że komisja nagradza najpiękniejsze z nich. Oprócz tego jest jeszcze konkurs na najpiękniej udekorowaną posesję.

Dożynki gminne zostały zorganizowane przez: Samorządowe Centrum Kultury, Turystyki i Rekreacji w Popielowie, gminę Popielów, sołectwo Popielów i sołectwo Popielowska Kolonia.

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Jeden komentarz

  1. Zespół Stylizowanych Tańców Ludowych Piast z Brzegu /

    Dzień dobry,

    Uprzejmie proszę w imieniu Zespołu Stylizowanych Tańców Ludowych Piast działającym przy Brzeskim Centrum Kultury w Brzegu o informację, że zatańczyliśmy na Dożynkach w Popielowie. O więcej informacji można prosić w BCK w Brzegu 77 416 99 86

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.