Działo się dzisiaj (10 września) w Pokoju! Oprócz kolejnej edycji turnieju sołectw, gdzie wszystkie sołectwa konkurowały z sobą w licznych konkurencjach, do Pokoju przyjechał także CZVJNIK, najdynamiczniej rozwijający się polski Youtuber.

Turniej piłkarski

Turniej sołectw rozpoczął o godz. 11.00 turniej piłkarski, w którym konkurowały między sobą sołectwa. W piłce nożnej pierwsze miejsce zajęło sołectwo Zieleniec, drugie Pokój, a trzecie drużyna z Fałkowic.

Konkurencje zręcznościowe

Później odbywały się konkurencje zręcznościowe, do których zalicza się: strzał do celu, rzut lassem, szukanie złota, dojenie krowy i przejażdżka na byku. Drużyn było 9 (Krzywa Góra, Dąbrówka Dolna, Zieleniec, Ładza, Kopalina, Pokój, Domaradz, Domaradzka Kuźnia i Krogulna), każda z nich składała się z pięciu osób, po każdej osobie do jednej konkurencji. Jeżeli w danym konkursie udział brał sołtys, bądź radny, drużyna otrzymywała dodatkowy punkt. Najwięcej punktów, bo aż 46 otrzymało sołectwo Domaradz Drugie i trzecie miejsce zajęło kolejno sołectwo Krzywa Góra, z liczbą 36 punktów i sołectwo Pokój z liczbą 34 punktów.

@opowiecie.info #turniej #konkurencje #country #sołectwa #Pokój #GOKSiR #gminaPokój #rozrywka #sport ♬ Take Me Home, Country Roads – John Denver

Jest to już trzeci turniej sołectw organizowany w Pokoju. Każdy z nich odbywał się pod innym hasłem, tym razem motywem przewodnim było country. Turniej polega na tym, że sołectwa biorą udział w licznych konkurencjach, w których to rywalizują z innymi sołectwami, a na koniec otrzymują cenne nagrody. Zainteresowanie z pewnością jest większe niż w poprzednich latach-mówiła Aleksandra Łukaszczyk, dyrektor GOKSiR w Pokoju.

Organizatorem turnieju sołectw jest GOKSiR w Pokoju, a nagrody ufundował BMK Pawliszyn.

Spotkanie z Youtuberem

Czvjnik, czyli jeden z najbardziej znanych influencerów wśród młodzieży był gościem Wrześniowych Inspiracji w Pokoju. Czvjnik, czyli Sebastian Czajewski jest najdynamiczniej rozwijającym się YouTuberem w Polce. To wschodząca gwiazda polskiego YouTube’a, która w ekspresowym tempie wspina się po szczebelkach kariery internetowego twórcy. Jego kanał w ciągu niecałego roku zdobył ponad milion subskrypcji, a udostępniane filmy oraz “shorty” generują średnio 50-100 milionów wyświetleń miesięcznie.

W programie była m.in.: rozmowa, możliwość zadawania pytań influenserowi, a także dostęp do cennych wskazówek i wiedzy na temat tego, co zrobić, aby odnieść sukces w social mediach.

Jak to było z tym Youtubem?

-Kiedyś, jak grywałem w gry komputerowe, w tamtym czasie był to „Minecraft” to oglądałem swoich idoli takich jak ReZi, czy Stuu. Spodobało mi się to co robią i sam zapragnąłem spróbować kiedyś czegoś podobnego i tak po kilku latach nagrałem swój pierwszy film-wspominał Sebastian Czajewski, Youtuber, w internecie znany jako CZVJNIK

Czujesz się spełniony w tym co robisz?

-Gdyby nie przynosiło mi to satysfakcji, nie kontynuowałbym tego. Jestem zwolennikiem zasady, że w życiu warto robić to, co się kocha, zamiast postępować wbrew sobie – podkreśla Sebastian Czajewski.

Skąd biorą się pomysły na filmy?

-Głównie z zagranicy. Z racji, że robię wysokobudżetowe produkcje to stawiam na sprawdzone trendy, które już się przyjęły-dodaje Sebastian Czajewski.

Jak to się stało, że gościsz dziś w Pokoju?

-Lubię kontakt z widzami i uważam, że jest to ciekawy sposób na spędzenie niedzieli. Bardzo lubię spotykać się ze swoimi odbiorcami, niestety nie zawsze jest na to czas-mówił CZVJNIK.

Organizatorem było Stowarzyszenie Odnowy Wsi Krogulna przy współpracy z GOKSiR w Pokoju oraz Urzędem Gminy Pokój, a patronat medialny nad tym wydarzeniem objął portal Opowiecie.info.

Turniej sołectw i spotkanie z najdynamiczniej rozwijającym się YouTuberem w Polsce

Fot. Natalia Kwosek

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Pedagogiki na Uniwersytecie Opolskim, pasjonująca się muzyką i motoryzacją, a ponadto to uwielbiająca podróżować. Zawsze uśmiechnięta, wierząca, że "To co nas nie zabije, uczyni nas silniejszymi".