30 września, około godz. 13.00, na skrzyżowaniu ulic Reymonta z Ozimską w Opolu dwie nastolatki jadące na hulajnodze elektrycznej potrąciły 62-latkę.

– Według ustaleń policjantów, dwie 15-latki jadące hulajnogą elektryczną potrąciły 62-latkę idącą chodnikiem – informuje aspirant Agnieszka Nierychła, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Opolu.

Opolska policja opublikowała nagranie ze zdarzenia:

– Do poszkodowanej kobiety zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Natomiast nastoletnie użytkowniczki hulajnogi zostały przekazane pod opiekę rodziców – mówi Agnieszka Nierychła.

Sprawą zajmie się teraz sąd rodzinny.

Hulajnogi elektryczne już na stałe wpisały się w pejzaż naszych miast. Często pozwalają w sprawny sposób przemieszczać się po mieście. Nie możemy jednak zapominać o przepisach określających zasady korzystania z tych urządzeń.

– Użytkownik hulajnogi elektrycznej może korzystać z chodnika, tylko w przypadku jeśli nie ma wydzielonej drogi dla rowerów, a dopuszczalna prędkość na jezdni jest większa niż 30 km/h – przypomina rzeczniczka KMP. – Musimy jednak przy tym pamiętać aby jechać z prędkością zbliżoną do prędkości pieszego, zachować szczególną ostrożność oraz ustępować pieszemu pierwszeństwo.

Nie zapominajmy również, że zabronione jest przewożenie na hulajnodze innych osób, zwierząt i przedmiotów.

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze