Zaplanowany w terminie 19-21 czerwca, piąty Festiwal Książki w Opolu, został odwołany przez pandemię koronawirusa. – Zapraszamy na imprezę za rok, również w czerwcu – mówi Judyta Gralka, organizatorka imprezy.

Festiwal Książki 2020 w Opolu odwołany: Wszystko było już prawie dopięte na ostatni guzik

Festiwal Książki w Opolu 2019 / fot. Anna Konopka

– Nie ukrywamy, że to dla nas ciężka decyzja. Festiwal Książki był dopięty niemal na ostatni guzik – przyznaje Judyta Gralka, odpowiedzialna za przygotowanie imprezy.

W piątej edycji Festiwalu Książki miało wziąć udział około 30 potwierdzonych autorów oraz 80 wystawców.

– Każdego dnia co godzinę mieliśmy zaplanowane spotkanie z jakimś autorem, od godz. 10.30 do 19.00, dzień tradycyjnie miały zakończyć koncerty – opowiada.

Festiwal Książki, jako impreza, która już na stałe wpisała się w kalendarz największych wydarzeń kulturalnych w regionie, z roku na rok się rozrasta. Nie inaczej miało być tym razem.

– Do wspólnych działań zaprosiliśmy Teatr im. Jana Kochanowskiego i Galerię Sztuki Współczesnej. W planach mieliśmy spektakl teatralny na naszym placu. Jak zawsze w bibliotece odbyłyby się warsztaty i inne atrakcje – mówi Judyta Gralka.

Organizatorzy podkreślają, że za rok impreza będzie z jeszcze większym rozmachem.

– Chcemy zachować klimat i kameralność Festiwalu Książki, który tak doceniają już wystawcy z całej Polski. Decyzja o przełożeniu imprezy na czerwiec 2021 roku bardzo ich zasmuciła. Cieszymy się, że impreza ma rangę i tak wielu sympatyków. Nie możemy się doczekać piątej edycji, w bezpiecznych warunkach – kończy Judyta Gralka.

Dodajmy, że organizatorem Festiwalu Książki w Opolu jest od początku Fundacja Fabryka Inspiracji, utworzona przez drukarnię Opolgraf w Opolu, która była pomysłodawcą i inicjatorem imprezy.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.