Pomimo pandemii koronawirusa planowo skończy się remont drogi na odcinku Kozuby – Jagienna w gminie Pokój.

O tym, że remont na odcinku Kozuby – Jagienna to konieczność, było wiadomo od dawna. Stan nawierzchni drogi zagrażał bezpieczeństwu podróżujących.

– To kolejna inwestycja drogowa zrealizowana w powiecie namysłowskim z pomocą środków zewnętrznych, otrzymanych z Funduszu Dróg Samorządowych – informuje Barbara Jarmuszewska z Wydziału Promocji i Rozwoju Powiatu w Starostwie Powiatowym w Namysłowie.

– Całkowita wartość remontu wyniesie 559 293,30 zł. Fundusz pokryje 50 procent potrzebnej kwoty. Drugą połowę pokryje powiat namysłowski z własnego budżetu.

Wykonawcą inwestycji jest firma BISEK-asfalt, która 7 maja rozpoczęła układanie nowej nawierzchni asfaltowej na odcinku drogi powiatowej Kozuby – Jagienna.

– Po wykonaniu tego etapu do zakończenia prac pozostanie już tylko usypanie poboczy oraz montaż aktywnego oznakowania – mówi Konrad Gęsiarz, starosta namysłowski. – Tak sprawne przeprowadzenie remontu w tym miejscu nie byłoby możliwe bez wsparcia władz gminy Pokój. Dziękuję pani wójt oraz wszystkim zaangażowanym w realizację tego przedsięwzięcia.

Przypomnijmy, że remont dotyczy blisko dwukilometrowego odcinka drogi.

Celem remontu drogi była poprawa bezpieczeństwa mieszkańców powiatu.

Fot. Starostwo Powiatowe Namysłów

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.