Radość, wspólnota i chęć dzielenia się dobrem. Gmina Popielów przyłączyła się do akcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Były licytacje, loterie fantowe i liczne występy artystyczne. Główna część imprezy odbyła się zaś w karłowickim Domu Kultury – 28 stycznia.

Zbiórka dla WOŚP rozpoczęła się lodowatą kąpielą. Morsy Gminy Popielów, o godz. 13:00, morsowały dla Orkiestry na kąpielisku ,,Przystań Wodna w Nowych Siołkowicach”. Później akcje charytatywne przeniosły się już do Karłowic. Tam odbyła się podróż Aleją Lipowo-Dębową ks. Jana Dzierżona. Uczestnicy mieli do pokonania 3 km, maszerując lub biegnąc.

Podróż była dla każdego, niezależnie od sprawności fizycznej czy wieku, bo wszyscy zawodnicy mogli wesprzeć WOŚP. Wystarczyło stawić się na starcie Alei Lipowo-Dębowej w Karłowicach i zrobić sobie zdjęcie z czerwonym serduszkiem. Po przebytej trasie uczestnicy przychodzili do karłowickiej remizy OSP, pokazywali zdjęcie i wrzucali do puszki Orkiestry 40 zł. W ramach podziękowania otrzymali serduszko WOŚP, medal i ciepły posiłek. Nie zabrakło także ciasta, kawy, herbaty, pączków, popcoru, gorącej czekolady i pierniczków w kształcie serca. 

Główna część imprezy rozpoczęła się o godz. 15:00 w Domu Kultury w Karłowicach. Tam czekały liczne atrakcje i wiele występów artystycznych: zumba, zespół taneczny „Euforia Popielów”, pokaz żonglerki i diabolo w wykonaniu Krzysztofa Riewolda czy występy przedszkolaków z Publicznego Przedszkola w Karłowicach. Ponadto pokaz pierwszej pomocy przygotowany przez OSP Karłowice.

@opowiecie.info Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w Karłowice w gminie Popielów. Były występy artystyczne, pokazy, licytacje i wiele więcej. #wośp #wośp2024 #charytatywnie #rozrywka #gminapopielow #charytatywny #aukcje #muzyka ♬ Beach Party – ZydSounds

– Frekwencja dopisuje, bardzo się cieszymy, że wiele osób nas odwiedziło. Przychodzą cale rodziny, młodsi i starsi, więc sala jest całkiem pełna – mówiła Justyna Gawrońska, szefowa sztabu gminy Popielów. – Nie brakuje występów lokalnych grup i zespołów, mamy loterię fantową, ciekawe zajęcia dla dzieci. Wieczorem odbędzie się też symboliczne „światełko do nieba”, podczas którego rozpalimy sztuczne ognie.

Na scenie pojawiły się również zespoły muzyczne: zespół wokalny „Wiolinki”, Studio Piosenki „Ekspresja” zespół taneczny fa-ni, a także duet Marceli Gleń i Laury Gadzińskiej. Wieczorem zaś, godzinie 20:00, niebo nad Karłowicami rozświetliło się podczas „światełka do nieba”. Ponadto nie zabrakło licytacji, loterii fantowej oraz stoisk z kawą, herbatą, ciastem i goframi, gdzie każdy mógł wesprzeć akcję WOŚP, smakując jednocześnie przygotowanych pyszności.

Obok artystycznych atrakcji, czas umilały warsztaty plastyczne ze Szkołą Językową „Kuźnia Języków” i Gminną Biblioteką Publiczną z/s w Popielowie. Na najmłodszych czekały brokatowe tatuaże i czerwone balonowe serduszka.  – Przygotowaliśmy warsztaty dla dzieci, żeby najmłodsi się tutaj nie nudzili, a mogli stworzyć coś kreatywnego –mówiła Iwona Głowacka, dyrektorka Biblioteki w Popielowie. –  Mamy ozdobne dziurkacze czy baloniki w kształcie serca, więc jest tematycznie i kolorowo

fot. Milena Skóra

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.