Tak jak zapowiadała wojewoda Monika Jurek, przed końcem miesiąca powołany zostało oficjalnie na stanowisko wicewojewody opolskiego, wysunięty przez PSL Piotr Pośpiech.

Nie wiadomo jednak, czy długo pozostanie na tym stanowisku. Nieoficjalnie mówi się, ze ma kandydować w najbliższych wyborach samorządowych na stanowisko burmistrza Kluczborka.

Bożena Żelazowska, generalna konserwator zabytków z PSL, nominowała dr hab. Monikę Ożóg, na stanowisko wojewódzkiej konserwatorki zabytków. Ta nominacja już na wstępie spotkała się z oburzeniem  części mieszkańców w związku z plagiatem jakiego Ożóg się dopuściła.

Trudno zrozumieć to oburzenie i jego skalę, łącznie z petycją do ministra Sienkiewicza.

„W 2022 roku prawomocnym wyrokiem sąd uznał Monikę Ożóg winną popełnienia plagiatu, co według nas moralnie dyskwalifikuje kandydatkę” – piszą autorzy. Piszą co prawda o tym, że sąd warunkowo umorzył postępowanie i Monika Ożóg formalnie posiada status osoby niekaranej – zapominają przy tym przypomnieć, że orzekł również o znikomej szkodliwości społecznej czynu.

Piotr Pośpiech oficjalnie powołany, Monika Ożóg nominowana

Wytykają jej brak kwalifikacji (dr hab. historii i historii sztuki). Ciekaw jestem gdzie znajdą kryształ z kwalifikacjami lepszymi od tych, które ma Óżóg. Idąc dalej i stosując ” moralną dyskwalifikację” – czy powyrzuca się z pracy wszystkich tych inżynierów, lekarzy, pilotów, maszynistów i spawaczy, którzy współpracowali bądź byli członkami PiS?

Jako antypisowiec wywaliłbym chętnie wszystkich pisowców na bruk, ale bądźmy realistami, apeluję o minimum pragmatyzmu.

Ukłony od przypisywanego Bismarckowi stwierdzenia „Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą”.

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.