VIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda!” odbył się w sobotę16 stycznia w Komprachcicach. Samorządowy Ośrodek Kultury w Komprachcicach gościł dziesiątki młodych wykonawców, którzy śpiewali kolędy oraz pastorałki. Młodzi artyści przenieśli zgromadzoną na sali widownię w klimat świąt Bożego Narodzenia.

Wczoraj w Komprachcicach odbył się VIII Ogólnopolski Festiwal Kolęd i Pastorałek, festiwal z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. W tym roku festiwal przyciągnął rekordową liczbę uczestników. Zgłosiło się 51 wykonawców, choć na dwa dni przed festiwalem zgłoszonych było zaledwie 6 osób. Ostatecznie na festiwalu zaprezentowało się 41 solistów i cztery zespoły. Najmłodszy z uczestników miał 6 lat.

Jak mówi Linda Wencel – Pomysł samego festiwalu wziął się stąd, że w samym SOK w Komprachcicach od wielu lat odbywają się różne festiwale m.in. Festiwal Piosenki Religijnej czy Festiwal Anny Jantar. Jednak nie było festiwalu kolęd i pastorałek i postanowiliśmy to zmienić. W tym roku na festiwalu po raz pierwszy zostaną wręczone ceramiczne statuetki.

Po raz pierwszy zdecydowaliśmy, że za pierwsze miejsca w poszczególnych kategoriach, laureaci otrzymają ceramiczne statuetki wykonane przez Katarzynę Urbaniak artystkę z Komprachcic. Bardzo się cieszymy, że pani Katarzyna chciała dla nas wykonać tą statuetkę.

Pani dyrektor SOK w Komprachcicach zdecydowała, że w tym roku przyznana zostanie też specjalna nagroda festiwalu. Laureata specjalnej nagrody wyłoni trzyosobowe jury, jej zwycięzca również otrzyma statuetkę – powiedziała Linda Wencel instruktor SOK w Komprachcicach.

Skład jury zmienia się co rok, w tegorocznym jury zasiedli:

Ewa Krawczyk – muzyk, pedagog i nauczyciel
Ks. Piotr Kierpal – nauczyciel, muzykolog, założyciel scholii parafialnej w Opolu Gosławicach
Józef Krawczyk – muzyk, nauczyciel, pedagog

Po wysłuchaniu wszystkich zespołów zgłoszonych do konkursu piosenki jury postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia. Okazało się, że jury miało ciężkie zadanie, aby wyłonić laureatów, świadczy o tym przyznanie kilku równorzędnych nagród.

Jury zdecydowało się też przyznać nagrodę specjalna festiwalu, którą otrzymała Karolina Szarpak z Zespołu Szkół w Ozimku. Wśród nagrodzonych znaleźli się młodzi artyści z SOK w Komprachcicach.

Laureaci VIII Ogólnopolskiego Festiwalu Kolęd i Pastorałek „Hej Kolęda, Kolęda…”:

Kategoria I (soliści do lat 12)
I miejsce – Dawid Bac – PSP Chrząstowice
I miejsce – Martyna Antoniewicz – SOK Komprachcice
II miejsce – Kamila Til – MOKSiR Kuźnia Raciborska
III miejsce – Artur Droś – Studio Piosenki i Tańca Fart Bielawa

Wyróżnienie – Weronika Ogonowska – MOKSiR Kuźnia Raciborska
Wyróżnienie – Antek Sokołowski – Studio Piosenki i Tańca Fart Bielawa
Wyróżnienie – Agata Kruszelnicka – MOKSiR Kuźnia Raciborska

Kategoria II (soliści między 12 – 16 lat)
I miejsce – Julia Dota – Gimnazjum Nr 1 Ozimek
II miejsce – Emilia Waliczek – Domecko
II miejsce – Kacper Trela – PSM Nysa
III miejsce – Hanna Zaremba – Ośrodek Kultury w Niemodlinie
III miejsce – Julia Talęga – Zespół Szkół Ozimek

Wyróżnienie – Oliwia Estera Łukaszewicz – PSM Nysa

Kategoria III (zespoły)
Wyróżnienie – Asia i Ula – GOKSiR Łambinowice
Wyróżnienie – Kwintet czyli Kwartet – PG Ozimek
Wyróżnienie – Zespół Mania Śpiewania – PG Ozimek
Wyróżnienie – 4 + ON – SOK Komprachcice

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info