Nowy – stary trener w LZS KupNowym – starym trenerem LZS -u Kup został Grzegorz Świerczek. Postać dobrze znana miejscowym kibicom. Po 10 dniach poszukiwań nowego szkoleniowca, zarząd klubu podjął decyzję o ponownym powierzeniu klubu w ręce dobrze znanego Grzegorza Świerczka.

W ubiegły piątek kibice Odry poznali nazwisko nowego szkoleniowca Odry Opole, którym został Jan Furlepa. Zastąpił on na stanowisku Zbigniewa Smółkę, który przeniósł się do I ligowego Zawiszy Bydgoszcz.

Na nowego szkoleniowca czekali również sympatycy IV ligowego LZS Kup. Tu podobnie jak w przypadku Odry, praca trenerska została dostrzeżona przez innych i dotychczasowy trener Łukasz Kabaszyn przeniósł się do Widzewa Łódź.

Zarząd klubu z Kup stanął przed dylematem, komu powierzyć zespół w rundzie wiosennej. Po kilkudniowych analizach kandydatur jakie wpłynęły do klubu, zarząd zdecydował się ostatecznie powierzyć stanowisko trenera dla Grzegorza Świerczka.

Szkoleniowiec, który doskonale zna zespół z Kup, bowiem w sezonie 2014/2015 prowadził drużynę zdobywając z nią mistrzostwo Ligi Wojewódzkiej i uzyskując historyczny awans do IV ligi. Jednak po awansie musiał z powodów osobistych, zrezygnować z pracy w Kup i poświęcił się szkoleniu bramkarzy w WOSM Pomologia Prószków.

Grzegorz Świerczek jako zawodnik był bramkarzem Odry Opole oraz Startu Namysłów. Po zakończeniu kariery bramkarza rozpoczął pracę szkoleniową, prowadził takie zespoły jak: OKS Olesno, Swornica Czarnowąsy, Piast Strzelce Opolskie, Skalnik Tarnów Opolski oraz Piomar Przywory.

Pierwsze zajęcia pod wodzą nowego szkoleniowca odbędą się już w najbliższy poniedziałek w hali ZS w Dobrzeniu Wielkim.

Źródło i zdjęcia: LZS Kup

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Autorzy, którzy chcą, aby ich artykuły, napisane na łamach "Grupy Lokalnej Balaton" w latach 2013-2016, widniały na portalu informacyjnym Opowiecie.info proszeni są o przesłanie tytułu artykułu oraz zawartych w nim zdjęć na adres: news@opowiecie.info