Zwiedzanie zajezdni, poznanie tajników pracy dyspozytora i kierowcy oraz pierwsze szlify w obsługiwaniu autobusu – to program Dnia Otwartego Zajezdni MZK w Opolu, który odbędzie się 16 października.

– 16 października od godz. 12 wszyscy opolanie oraz miłośnicy motoryzacji będą mogli przejść przez bramę Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego – mówi Ewelina Laxy, rzecznik prasowy opolskiego MZK. – W programie imprezy znalazły się m.in. diagnozowanie autobusu, wizyta na myjni, czy też sterowanie holownikiem. Nie zabraknie atrakcji dla najmłodszych – animacji, konkursów i dmuchańców. Miłośnicy jednośladów będą mogli sprawdzić swoje umiejętności oraz wiedzę w mobilnym miasteczku rowerowym. Swój występ zapowiedziała też formacja taneczna HipHopBuda.

Jak dodaje Ewelina Laxy, Dzień Otwarty Zajezdni MZK to nie tylko okazja do zapoznania się z funkcjonowaniem komunikacji miejskiej w Opolu, ale także do wspólnego spędzenia wolnego czasu, w sprzyjającej i rodzinnej atmosferze.

Impreza potrwa do godz. 16. Do zajezdni MZK będzie można dojechać specjalnymi liniami S1 oraz S2, a ci, którzy przyjadą własnymi autami, mogą je zostawić na parkingu MZK przy ul. Luboszyckiej.

Ponieważ to jesień, organizatorzy liczą się z tym, że 16 października mogą panować wyjątkowo niesprzyjające warunki atmosferyczne. Jeśli kilka dni wcześniej będą wskazywać na to prognozy, „Dzień otwarty” zostanie przełożony na inny termin, o czym MZK poinformuje.

Trasa linii S1:

Odjazd z początkowych przystanków: 11:40, 12:40

„Witosa-Wygonowa”-„Witosa-Szpital”-„Witosa-Osiedle”-„Witosa-Cieszyńska”-„Częstochowska-Tysiąclecia”-„Ozimska-Malinka”-„Wiejska-Ozimska”-„Pużaka-Rondo”-„Pużaka-Pętla”-„Pużaka-Grabowa”-„Sosnkowskiego-Fieldorfa”-„Sosnkowskiego-Politechnika”-„Okulickiego-Stegu Arena”-„Chabrów”-„Chabrów-Szkoła”-„Luboszycka-Chabrów”-„Luboszycka-Harcerska”-Luboszycka-MZK”

Trasa linii S2:

Odjazd z początkowych przystanków: 11:30, 12:30

„Dambonia-Pętla”-„Niemodlińska-Domańskiego”-„Niemodlińska-Szkoła”-„Niemodlińska-Koszyka”-„Spychalskiego”-„Piastowska”-„Piastowska-Korfantego”- „Armii Krajowej-Dworzec Główny”-„Reymonta”-„Plac Kopernika-Sienkiewicza”-„Nysy Łużyckiej-Rondo”-„Luboszycka-Tatrzańska”-„Luboszycka-Chabrów”-„Luboszycka-Harcerska”-„Luboszycka-MZK”

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarstwo, moja miłość, tak było od zawsze. Próbowałam się ze dwa razy rozstać z tym zawodem, ale jakoś bezskutecznie. Przez wiele lat byłam dziennikarzem NTO. Mam na swoim koncie książkę „Historie z palca niewyssane” – zbiór moich reportaży (wydrukowanie ich zaproponował mi właściciel wydawnictwa Scriptorium). Zdobyłam dwie (ważne dla mnie) ogólnopolskie nagrody dziennikarskie – pierwsze miejsce za reportaż o ludziach z ulicy. Druga nagroda to też pierwsze miejsce (na 24 gazety Mediów Regionalnych) – za reportaż i cykl artykułów poświęconych jednemu tematowi. Moje teksty wielokrotnie przedrukowywała Angora, a opublikowałam setki artykułów, w tym wiele reportaży. Właśnie reportaż jest moją największą pasją. Moim mężem jest też dziennikarz (podobno nikt inny nie wytrzymałby z dziennikarką). Nasze dzieci (jak na razie) poszły własną drogą, a jeśli już piszą, to wyłącznie dla zabawy. Napisałam doktorat o ludziach od pokoleń żyjących w skrajnej biedzie, mam nadzieję, że niedługo się obronię.