To efekt ogłoszenia raportu Najwyższej Izby Kontroli o nieprawidłowościach w Funduszu Sprawiedliwości i fundacji Ex Bono, oraz nagłośnienia sprawy przez posła Nowoczesnej Witolda Zembaczyńskiego.

O sprawie pisaliśmy : https://opowiecie.info/hydra-solidarnej-polski-coraz-wiecej-szczegolow-o-funduszu-sprawiedliwosci/

NIK złożyła do prokuratury 5 zawiadomień o popełnieniu przestępstwa, dwa o naruszeniu dyscypliny finansów publicznych oraz jedno zawiadomienie do prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Dotyczą one fundacji Ex Bono z Opola kierowanej formalnie przez Ryszarda Markowskiego,  krewnego Małgorzaty Wilkos (Jest moim wujkiem – powiedziała kontrolerom, radnej miejskiej Solidarnej Polski (klub radnych Arkadiusza Wiśniewskiego).

Dobrzeniakom Małgorzata Wilkos znana jest jako Pani od niemieckich ciasteczek. Pozwalała sobie bowiem na niewybredne żarty, gdy przyszli do prowadzonego przez nią biura poselskiego Patryka Jakiego z prośbą o spotkanie z posłem. Obiecywała – oczywiście do spotkania nigdy nie doszło.

Tym razem nie pójdzie jej jednak chyba tak łatwo.

„Z uwagi na opublikowane wystąpienie Pokontrolne Najwyższej Izby Kontroli Delegatury w Opolu oraz na licznie pojawiające się w przestrzeni medialnej materiały dotyczące działalności Fundacji Ex Bono w zakresie realizacji zadań zleconych, w ramach Funduszu Sprawiedliwości, działając na rzecz ochrony dobrego imienia Klubu Radnych AW, podjąłem decyzję o zawieszeniu w prawach członka Klubu Radnych Arkadiusza Wiśniewskiego – Radnej Małgorzaty Wilkos. Zawieszenie w prawach członka będzie w mocy do czasu pełnego wyjaśnienia wszystkich pojawiających się wątpliwości w tej sprawie. Kierujemy się demokratyczną zasadą domniemania niewinności i liczymy na szybkie wyjaśnienie całej sprawy”.

-taki komunikat Piotra Mielca, przewodniczącego klubu odsuwający Wilkos od  pracy największego klubu radnych – zaplecza Arkadiusza Wiśniewskiego pojawił się dzisiaj w mediach.

Witold Zembaczyński zapowiedział podczas konferencji prasowej  nagłaśniającej aferę Ex Bono:  – Żądam zawieszenia Małgorzaty Wilkos, która jest szeroko opisana w tym raporcie w prawach członka “Solidarnej Polski”. Podczas najbliższej sesji Rady Miasta Opola zawnioskuję do radnych by odwołali ją z funkcji wiceprzewodniczącej Rady.  To twarz ośmiornicy Ex bono. Nie może być tak, że malutka partyjka  jedną łapę trzyma na prokuraturze, drugą na TVP3 Opole, a trzecią na Funduszu Sprawiedliwości finansując swoją działalność. Główni macherzy w tym procederze Patryk Jaki i Janusz Kowalski nie ponoszą żadnej odpowiedzialności, a wręcz pozwalają swojej radnej dalej piastować swoją funkcje, co jest hańbiącej dla Rady Miasta.

Fot. melonik

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.