Bogato przedstawia się oferta kulturalna jesieni na Opolszczyźnie. Że już niebawem „Opolskie Lamy” – wszyscy wiedzą, ale będzie sporo innych bardzo interesujących wydarzeń.

Na 2 października do opolskiego teatru na Święto Edukacji zaprasza Zuzanna Donath -Kasiura. Poznamy między innymi prymusów Opolszczyzny w dziedzinie wiedzy i kultury, a zwieńczeniem wieczoru będzie koncert Małgorzaty Ostrowskiej.

Więcej propozycji ma wicemarszałek Zbigniew Kubalańca. – Zaczynamy już jutro ( w środę) Galą Ludzi Kultury, podczas której wręczone będą Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego dla Animatorów i Twórców Kultury w roku 2023, Nagrody Marszałka Województwa Opolskiego za Wydarzenie Muzealne Roku 2022 oraz Nagrody im. Karola Miarki – rozpoczyna wyliczanie Kubalańca.

W najbliższą niedzielę – osoby, które nie pojadą do Warszawy na Marsz Miliona Serc będą mogły w Muzeum Wsi Opolskiej odwiedzić Targi Miodu i Rękodzieła.

7 października Kubalańca zaprasza na Forum Ludzi Kultury – spotkanie animatorów i dyrektorów bibliotek z całego regionu.

Na IV już Bank Talentów od 29 września do 7. października do SteguAreny – zaprasza Kuba Dubik. Będzie moc gwiazd i atrakcji – zapewnia Kuba.

Natomiast marszałek Andrzej Buła zaprasza jeszcze na dzisiejszą imprezę  do Kędzierzyna -Koźla  do Hali widowiskowo-sportowa „AZOTY”, na VII Galę „Opolszczyzna Aktywna Społecznie” – festiwal opolskich pozarządowców na 25-lecie województwa opolskiego. Oficjalne ogłoszenie wyników w konkursach: „Opolska Niezapominajka”, „Społecznik Roku Województwa Opolskiego”, „Podmiot Ekonomii Społecznej Roku Województwa Opolskiego”.  Kto ma blisko – ten zdąży!

Natomiast  na piątek na godzinę 18 do Hotelu Hugo w Kędzierzynie -Koźlu Andrzej Buła zaprasza na Galę Sportową – wręczenie nagród Marszałka Województwa Opolskiego dla najlepszych zawodników i trenerów 2022 roku oraz laureatów plebiscytu Opolscy Gladiatorzy z okazji 25-lecia obrony Województwa Opolskiego.

Fot. kapitan

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.