„Dom Oriona” to wydana w lipcu powieść Julii Fiedorczuk, którą autorka zaprezentuje podczas spotkania w ogrodzie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Odbędzie się ono w poniedziałek (4.09) o godz. 17.00.

Akcja powieści rozgrywa się między innymi w Puszczy Białowieskiej, Atenach i lesie deszczowym w środkowym Meksyku. Jej główną bohaterką jest Eliza, która – jak mówi opis książki – staje twarzą w twarz ze swoimi demonami, dźwigając bagaż własnych oraz cudzych historii i strat.

„Nie jest sama, w jej głowie wciąż dźwięczy głos Lou – przyjaciółki, niespełnionej miłości, siostrzanej duszy, która obdarowała ją zachwytem nad światem. Eliza jednak od dłuższego czasu nie ma z Lou żadnego kontaktu, dlatego postanawia podążyć jej tropem” – czytamy w opisie „Domu Oriona”.

Julia Fiedorczuk to pisarka, poetka, tłumaczka i wykładowczyni w Instytucie Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wśród jej utworów należy wymienić chociażby powieści „Biała Ofelia” (2013), „Pod słońcem” (2020) i „Nieważkość” (2015) nominowaną do nagrody literackiej Nike.

Autorka napisała też opowiadania „Poranek Marii” (2010) i „Bliskie kraje” (2016), a także sześć tomów wierszy. Za ostatni z nich, zatytułowany „Psalmy” (2017), została uhonorowana Nagrodą Poetycką im. Wisławy Szymborskiej. Ponadto Julia Fiedorczuk to felietonistka „Przekroju” i „Polityki”. Jej twórczość publikowano także w „Tygodniku Powszechnym”, „Dwutygodniku”, „Literaturze na świecie”, „Piśmie” i miesięczniku „Znak”.

Poniedziałkowe spotkanie w ogrodzie WBP odbędzie się w ramach projektu „Biblioteka pełna emocji”, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje portal i miesięcznik Opowiecie.info.

Julia Fiedorczuk w WBP Opole zaprezentuje swoją nową powieść

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Zawsze Pewnie, Zawsze Konkretnie