Kąpielisko Bolko od wczoraj jest piękniejsze dzięki grupie 50 osób, która zebrała aż 60 worków odpadów. Wielkie sprzątanie jednego z ulubionych miejsc letniego wypoczynku wielu opolan, to kolejna opolska odsłona światowej akcji #TrashChallenge polegającej na zbieraniu śmieci w naszym najbliższym otoczeniu. 

Kąpielisko Bolko było celem grupowego sprzątania miejskich przestrzeni publicznych, które po raz drugi zorganizowała Młodzieżowa Rada Miasta.

– Wyszliśmy na przeciw licznym głosom młodzieży, która zgłaszała nam potrzebę zorganizowania akcji w kilku miejscach w Opolu. Utworzyliśmy więc wydarzenie na Facebooku i wraz z organizacjami młodzieżowymi działającymi na terenie miasta Opola zorganizowaliśmy sprzątanie – informuje Franek Posacki, przewodniczący Młodzieżowej Rady Miasta.

ZOBACZ: Grupa Murki znów w akcji. Nowe murale przy Odrze i Sosnkowskiego [ZDJĘCIA]

W akcji sprzątania udział wzięli: Młodzi Demokraci Opolskie, Przedwiośnie, Forum Młodzieży Samorządu Województwa Opolskiego, samorządy szkolne oraz Agencja Visual Way.

Kąpielisko Bolko w ramach #TrashChallenge znów w Opolu

– Kąpielisko Bolko zostało posprzątane również w ramach ogólnoświatowej akcji #TrashChallenge, w którą jako MRM Opole postanowiliśmy się włączyć. Ilość zebranych śmieci nas zaskoczyła. To 60 pełnych worków. Wśród zebranych przez nas odpadów były również druty, opony, ubrania czy kanistry z benzyną – relacjonuje Franek Posacki.

Kąpielisko Bolko o 60 worków śmieci czystsze. Zebrali opony, druty i kanistry z benzyną  [ZDJĘCIA]Jak zapowiadają, działania ekologiczne zamierzają kontynuować.

– Pracujemy również nad propozycjami rozwiązań dla miasta np. dodatkowymi sezonowymi śmietnikami w najbardziej zaśmieconych miejscach czy zwiększeniem ilości patroli porządkowych służb miejskich –zapowiada przewodniczący MRM.

CZYTAJ: Opolska policja bez tajemnic. Ponad 300 osób na drzwiach otwartych [WIDEO, ZDJĘCIA]

Fot. Grzegorz Janecki/Marcel Niesłony
Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarka, redaktor wydania miesięcznika Opowiecie.info. Wcześniej związana przez 10 lat z Nową Trybuną Opolską w Opolu. Pisze o tym, czym żyje miasto, z naciskiem na kulturę. Fanka artystów i muzyków, brzmień pod każdą postacią oraz twórczych inicjatyw. Lubi dużo rozmawiać. W wolnym czasie jeździ na koncerty i festiwale, czyta książki i ogląda filmy – dość często o mafii.