W niedzielę (15 stycznia) obchodzimy m.in. Światowy Dzień Śniegu. Z tej okazji, w różnych krajach na całym świecie, odbywają się wydarzenia promujące aktywny zimowy wypoczynek na świeżym powietrzu.

Światowy Dzień Śniegu to element kampanii Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS), która ma na celu promowanie jazdy na nartach czy na snowboardzie oraz zachęcenie do zabaw na śniegu i uprawiania sportów zimowych. Pierwsze oficjalne świętowanie miało miejsce 13 lat temu – w 2012 roku, jednak działania kampanii FIS rozpoczęły się już od 2007 roku.

Z kolei w ubiegłym roku, w związku ze Światowym Dniem Śniegu, mogliśmy cieszyć się aż 141. różnymi wydarzeniami w ponad 40. krajach na świecie. Gdyby nie pandemia koronawirusa, zimowych imprez byłoby jeszcze więcej.

Jazda na sankach, bitwa na śnieżki czy lepienie bałwana to z pewnością jedne z najpopularniejszych zimowych zabaw. Jeśli więc tylko pojawi się śnieg, warto skorzystać ze wszystkich jego dobrodziejstw.

Miłego Świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.