21 stycznia tradycyjnie obchodzimy Dzień Babci – święto, o którym nie mogą zapomnieć ani młodsi ani starsi. Warto jednak wiedzieć, że tego dnia ustanowiony został także Międzynarodowy Dzień Przytulania. Możemy zatem świętować podwójnie!

W polskim kalendarzu Dzień Przytulania występuje w wielu różnych dniach, ale data 21 stycznia nie jest przypadkowa. Twórca tego święta – Kevin Zaborney – uznał, że to właśnie czas między Świętami Bożego Narodzenia a Walentynkami często bywa ponury i może nas emocjonalnie przytłaczać. Z tego powodu, Międzynarodowy Dzień Przytulania w szczególny sposób zachęca nas do okazywania czułości. 

Dzień ten niesie za sobą ważne przesłanie. Warto okazywać uczucia swojej rodzinie, ukochanej osobie, bliskim, przyjaciołom, a nawet znajomym. Przytulanie przynosi też wiele korzyści zdrowotnych np. pomaga zmniejszyć stres, niepokój, obniża ciśnienie krwi czy zmniejsza ryzyko chorób serca.  Czułość uczy empatii i pozytywnie wpływa na rozwój osobowości.

Pamiętajmy, że każdy dzień jest odpowiedni na to, by przytulić bliską nam osobę. Okazujmy sobie uczucia nie tylko od święta, ale przez cały rok.

Miłego Świętowania!

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.