Gminna Biblioteka Publiczna z/s w Popielowie wraz z Sołectwem Stare Siołkowice organizują spotkanie w ramach 150. rocznicy urodzin Jakuba Kani, które odbędzie się w niedzielę (31 lipca) w godzinach 15:30-18:30 w Izbie Jakuba Kani, przy Filii Bibliotecznej w Starych Siołkowicach.

W programie m.in. wystawa ,,Jakub Kania- twórca znany i nieznany” czy przedstawienie wspomnień Jakuba Kani, które ukaże historyk Stanisław Szynkowski. Szczególnym punktem wydarzenia, będzie również prezentacja wybranych utworów poety. To właśnie mieszkańcy Starych Siołkowic przeczytają niektóre z jego wierszy. Chętni, którzy także chcieliby zaangażować się w tę inicjatywę, mogą zgłaszać się do biblioteki w Popielowie. 

Spotkanie ma przede wszystkim przybliżyć postać Jakuba Kani, jego biografię i twórczość. W ten sposób będzie okazja do poznania lokalnego poety jeszcze bliżej i oddania mu czci z okazji jego 150. rocznicy urodzin.

,,Kawa u Jakuba Kani”. Zapraszamy na spotkanie w Starych Siołkowicach

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Studentka Public Relations na Uniwersytecie Opolskim. Interesuje się muzyką, chętnie czyta książki rozwojowe. Wolny czas spędza również na macie, ćwicząc jogę.