Czterej kolejarze ze spółki POLREGIO-OPOLE odebrali dziś odznaki „Zasłużony dla kolejnictwa”: Ireneusz Cieślik, Maciej Zawadzki, Jerzy Popiołek i Piotr Faryś. W kameralnych warunkach dekoracji dokonali Sylwester Brząkała, dyrektor Polregio w Opolu i członek zarządu województwa opolskiego Szymon Ogłaza. 

– Pandemia sprawiła, że choć pracownicy kolei obchodzą swoje święto 25 listopada, w dniu wspomnienia św. Katarzyny Aleksandryjskiej, patronki kolejarzy, dopiero dzisiaj może odbyć się ta uroczystość – mówił  Sylwester Brząkała, szef opolskiej spółki Polregio.  – Wiem, że to dla was duże przeżycie. Każdy pracownik kolei zawsze po cichu liczy, że zostanie zauważony, że jego wytężona praca będzie doceniona właśnie tym wyróżnieniem. Cieszę się, że jest z nami przedstawiciel zarządu województwa, bo świadczy to o silnej więzi łączącej nasz zakład z Opolszczyzną – mówił Brząkała.

– Rok 2020 jest wyjątkowym, w przypadku kolei mającym dwie twarze.- mówił członek zarządu województwa Szymon Ogłaza gratulując wyróżnionym. – Negatywną, która dotknęła także Polregio, bo u państwa ma ona bezpośredni wymiar.  Z jednej strony zmniejszenie  liczby przewożonych pasażerów, ale z drugiej strony przez cały czas pandemii kolejarze nie przerwali pracy. Mam świadomość, że ta praca na pierwszej linii frontu wspólnie z innymi grupami zawodowymi, jest szczególnie trudna. Ale ma też twarz pozytywną z punktu widzenia relacji między waszą spółką a województwem opolskim. Myślę o dziesięcioletniej umowie, która nie tak dawno podpisaliśmy – mówił Ogłaza.

Przypomnijmy, że podpisanie umowy poprzedziły kilkumiesięczne negocjacje. W ich trakcie  strony ustaliły, że przez najbliższe 10 lat spółka zagwarantuje mieszkańcom naszego regionu, jak również województw sąsiednich, ciągłość połączeń międzywojewódzkich, bez zbędnych przesiadek. Zapewni również utrzymanie obecnej oferty połączeń kolejowych. Wartość umowy to 696 milionów złotych.

Fot. melonik

 

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.