Ponad 26 milionów złotych z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich otrzymają lokalne samorządy w naszym regionie na budowę i modernizację dróg lokalnych – poinformowała Violetta Ruszczewska, rzecznik Gabinetu marszałka. Zarząd województwa zatwierdził listę projektów, które będą dofinansowane w ramach drugiego naboru wniosków.

Nabór przeprowadzono pod koniec ubiegłego roku. – Do urzędu marszałkowskiego wpłynęły 42 wnioski o wartości całkowitej 54,8 mln zł, których wartość dofinansowania unijnego wynosiła 33 mln zł. Po weryfikacji i ocenie wniosków zarząd województwa do dofinansowania 37 projektów. Ich całkowita wartość to  45,2 mln zł, a dofinansowanie unijne wyniesie 26,3 mln zł – informował na konferencji prasowej wicemarszałek Antoni Konopka.

Wśród dofinansowanych projektów jest 35 wniosków złożonych przez samorządy gmin, a dwa przez samorządy powiatów.

Te projekty drogowe pozwolą na wybudowanie 4,5 km nowych dróg gminnych w 9 miejscowościach oraz przebudowę i modernizację 21,2 km dróg wewnętrznych, gminnych i powiatowych w 34 miejscowościach województwa opolskiego. Nowe odcinki dróg powstaną w Walcach, Kuniowie, Murowie, Dąbrówce Łubniańskiej Turawie i Kotorzu Małym, Nowych Smarchowicach i Rogowie Opolskim.

Pełna lista projektów (kliknij tabelkę by powiększyć):

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.