Wśród 175 nowych przypadków zakażenia koronawirusem, potwierdzonych pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych 7 jest z województwa opolskiego.

7 nowych przypadków koronawirusa w woj. opolskim, z czego 5 dotyczy mieszkańców powiatu opolskiego a 2 pow. namysłowskiego.

Pow. opolski

Czworo chorych w wieku średnim (trzy kobiety i jeden mężczyzna) oraz mężczyzna w wieku senioralnym. Troje chorych przebywa na kwarantannie domowej, a ich stan jest dobry. Brak informacji o stanie zdrowia i miejscu pobytu pozostałej dwójki.

Pow. namysłowski

To mężczyzna w wieku senioralnym i kobieta w wieku średnim. Oboje przebywają na kwarantannie domowej, są w stanie dobrym.

Wszyscy zakazili się koronawirusem lokalnie.

Pozostałe potwierdzone przypadki dotyczą:

52 osób z woj. śląskiego,
34 osób z woj. dolnośląskiego,
30 osób z woj. wielkopolskiego,
18 osób z woj. małopolskiego,
17 osób z woj. pomorskiego,
7 osób z woj. zachodniopomorskiego,
4 osób z woj. lubelskiego
3 osób z woj. kujawsko-pomorskiego,
3 osób z woj. podlaskiego.

Informujemy o śmierci 5 osób zakażonych koronawirusem: 82-letniej kobiety w Poznaniu, 71-letniej kobiety w Raciborzu, 53-letniej kobiety i 90-letniego mężczyzny w Tychach, 74-letniego mężczyzny w Krakowie. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

➡ Liczba zakażonych koronawirusem: 1⃣1⃣ 0⃣6⃣7⃣/499 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe).

Kolejnych siedmioro zakażonych w województwie opolskim

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.