– Józef Kremer u siebie w sołectwie, poza funkcją księdza i grabarza, ma wszystkie pozostałe w swoich rękach – mówił przewodniczący kapituły Krapkowickich Orłów, wójt Lonard Pietruszka, uzasadniając specjalną nagrodę dla Kremera.

Komprachcice: Józef Kremer – orłem latającym najwyżej

A Orłów rozdano sporo. Michał Margos, Natalia Siano, drużyna piłki siatkowej dziewcząt prowadzona przez Andrzeja Bartnika, Stanisław Adamkiewicz, drużyna piłki ręcznej chłopców kierowana przez Witoda Kawuloka, drużyna młodzików LKS OSIR Komprachcice z trenerem maciejem Nawrockim, Sławomir Hetmański, druzyna młodzieżowa GKS BERLAND Komprachcice, Szkolny Klub Wolontariatu, Zuzanna Notka, Aleksandra Czech, Joanna Sarnicka, Krzysztof Sobków, Samanta Miensok, Mariusz Szlapa i Myśliwska Orkiestra Dęta Gminy Komprachcice – odbrali w czwartkowy wieczór cenione bradzo w Komprachcicach statuaetki.

Komprachcice: Józef Kremer – orłem latającym najwyżej

Nominowanych było znacznie wiecej. Nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Jak powiedział nam przewodniczacy Kapituły Komprachcickich Orłów Leonard Pietruszka, zadanie jurorów było bardzo trudne.

Komprachcicki Orzeł to tytuł mający na celu wyróżnianie i nagradzanie: uzdolnionych uczniów szkół z gminy Komprachcice za szczególne osiągnięcia w różnych formach współzawodnictwa, osób dorosłych lub ich grup, organizacji, przedsiębiorców za szczególne osiągnięcia sportowe, artystyczne i wychowawczo-trenerskie promujące Gminę Komprachcice, wzorową postawę w życiu społecznym, aktywną działalność na rzecz lokalnego rozwoju i podnoszenia jakości życia na terenie Gminy Komprachcice.

Zgodnie z Regulaminem prawo zgłaszania kandydatur posiadają:

  1. dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,
  2. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji w Komprachcicach,
  3. dyrektor Samorządowego Ośrodka Kultury w Komprachcicach,
  4. dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Komprachcicach,
  5. dyrektor Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Komprachcicach,
  6. organizacje pozarządowe,
  7. sołtysi.

Fot. melonik

Udostępnij:
Wspieraj wolne media

Skomentuj

O Autorze

Dziennikarz, publicysta, dokumentalista (radio, tv, prasa) znany z niekonwencjonalnych nakryć głowy i czerwonych butów. Interesuje się głównie historią, ale w związku z aktualną sytuacją społeczno-polityczną jest to głównie historia wycinanych drzew i betonowanych placów miejskich. Ma już 65 lat, ale jego ojciec dożył 102. Uważa więc, że niejedno jeszcze przed nim.